Hladké oholenie bez podráždenia: Sprievodca pre mužov s akoukoľvek pleťou

Či si už potrpíte na hladké oholenie alebo si pestujete fúzy či bradu nemali by ste zabúdať na správnu starostlivosť o pleť. Nevhodná technika holenia alebo zanedbaná starostlivosť o pleť môže spôsobiť problémy, ktorým by ste sa radšej určite vyhli. Ak vás k tomu trápia aj iné problémy ako citlivá pleť alebo akné môže byť holenie hotovým utrpením.

Najlepšie je oholiť sa po sprche alebo kúpeli. Kožné póry sú vplyvom teplej vody a pary otvorené a chĺpky jemnejšie. Skôr ako chytíte do rúk žiletku je dobré pleť odmastiť a zbaviť ju a aj chĺpky všetkých nečistôt, ktoré sa na nej počas dňa uchytili. Použite na to kvalitné mydlo, ktoré vašu pokožku nedráždi ale zbaví ju aj baktérií.

Ako na holenie?

Naneste penu alebo gél na holenie a nechajte pár minút pôsobiť. S penou (gélom) nešetrite a dbajte aby bola dôkladne nanesená na celej ploche pleti, ktorú budete holiť. Pokožka bude tak vlhkejšie a chĺpky jemnejšie.

Na holenie používajte ostrú žiletku. Robte radšej krátke ťahy ako dlhé, ktoré musíte viackrát opakovať. Pokiaľ vás po oholení trápi podráždenie pokožky vymeňte holiaci strojček s viacerými čepieľkami za klasický holiaci strojček s jednou žiletkou. Problém podráždenie môže byť práve v počte čepieľok, ktorý vám síce zaistí hladšie oholenie ale keďže po tom istom mieste prejdete viacerými čepieľkami riziko podráždenia je väčšie.

Po oholení a umytí je dobré pleť upokojiť. Môžete použiť pánsku kozmetiku po holení ale rovnako dobre poslúži aj jojobový, kokosový alebo čajovníkový olej.

Holenie a akné

Ak máte problematickú pleť a problémy s akné bude pre vás holenie väčšou výzvou. Ak máte s akné väčšie problémy, červené, boľavé zapálené hrčky alebo výraznejšie biele pupáčiky je lepšie holenie odložiť. Pri miernom až strednom akné by ste mali dodržiavať pár zásad.

  • Na holenie používajte ostré žiletky. Vyhnite sa použitiu starších, tupých žiletiek, ktoré môžu do zapálenej pokožky preniesť ďalšie baktérie.
  • Miestu, kde máte akné sa Ak to nie je možné netlačte naň a prejdite po ňom žiletkou len raz.

Dbajte na to, aby ste vyrážku nepoškodili. V opačnom prípade môžete baktérie z vyrážky rozniesť po čerstvo oholenej pokožke a „zasiať“ tak akné aj na miesta, kde s ním problémy nemáte.

Po oholení a umytí naneste na pleť kozmetiku určenú na problematickú, mastnú až aknóznu pleť.

Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.