Viete, ako na hladko oholenú pleť? Kvalitný holiaci strojček to vyrieši

Aj keď je dnes u mužov v móde bohaté strnisko fúzov vynímajúce sa na ich brade, mnohým ženám imponuje naopak hladká oholená pleť. A ak ju obdivuje aj vaša manželka či priateľka, začnite používať výkonný elektrický holiaci strojček. Spomedzi akých typov si môžete v súčasnosti vybrať, vám priblížime v nasledujúcich riadkoch.

Planžetový alebo rotačný

Materiálom planžetového holiaceho strojčeka je tenká zakrivená fólia z kovu, ktorá zdobí celú jeho čepeľ. Neustálymi pohybmi sa fólia kĺže po obrysoch tváre a pomocou čepele sú súčasne cez ňu zastrihávané chĺpky. Ak ste majiteľom krátkych tenkých fúzikov a denne chcete vyzerať tip – top, potom je pre vás tento typ priam stvorený. Celá technológia holenia predstavuje vibrácie nožov pod oblasťou planžiet, ktorých počet sa pohybuje od dvoch a pri luxusnejších až do piatich. Čím viac ich v strojčeku nájdete, tým efektívnejší výkon vám ponúknu. Jemnú techniku planžetových strojčekov ocení hlavne citlivá pokožka tváre, samozrejme za predpokladu, že dbáte na správnu manipuláciu pri holení a používate účinnú a kvalitnú penu.

Rotačné strojčeky disponujú tromi či štyrmi hlavicami okrúhleho tvaru, ktoré sa vyznačujú ľahkými krúživými pohybmi okolo tvárových kontúr. Potešia sa im páni s dlhšími fúzmi a hustejšou bradou. A pre dosiahnutie účinnejšieho holenia sú tie najmodernejšie modely vybavené holiacou výkyvnou hlavicou. Tá je výnimočná tým, že dôkladne kopíruje obliny na tvári, znižuje tlak na pokožku, čo zabráni nepríjemnému podráždeniu kože.

Sieťový, akumulátorový aj batériový spôsob nabíjania

Sieťový typ holí, zastriháva a tvaruje fúzy, ak je napojený na elektrickú sieť. Nemusíte ho teda nabíjať, iba zapojiť do siete a naplno využiť jeho geniálne funkcie. Nabíjateľné akumulátorové strojčeky sú flexibilné a pohodlné pri cestovaní na dovolenku či za oddychom. Výborne funguje bez pripojenia do siete, ale pri vybití ho môžete hravo k elektrickej sieti pripojiť. Čo sa týka batériových modelov, dnes nie sú veľmi preferované, ale fantasticky sa hodia na vzdialené výlety a túry mimo dosahu elektrickej siete. To, ako dlho vám batéria vydrží, závisí od typu, ktorý použijete. Pamätajte, že lítiovo – ionové sú kompaktnejšie a s vyššou kapacitou, kým pri niklovo – kadmiových s dlhou výdržou nerátajte.

Na sucho aj na mokro

Suché holenie je super rýchle, pohodlné a v súčasnosti patrí k najobľúbenejším a najjednoduchším spôsobom holenia. Ak sa však radíte k pedantom, potom vám budú perfektne vyhovovať strojčeky určené na mokré holenie, pri ktorých sa používajú voňavé peny či chladivé gély. Prispievajú k lepšiemu kĺzaniu po pokožke, ku ktorej sú šetrnejšie. Obsahujú totiž látky so zvláčňujúcim, ošetrujúcim i protizápalovým účinkom s následným minimálnym podráždením kože. Pri kúpe dbajte aj na to, či je prístroj vodoodolný a bez akýchkoľvek problémov mu nebude prekážať ani sprcha. V prípade, že tomu tak nie je, jednoducho ho opláchnite pod prúdom tečúcej vody.

Údržba holiaceho strojčeka je taktiež nevyhnutnou činnosťou po každom jeho použití. Ak sa jej venujete pravidelne, je to chvályhodné a určite pri tom skvelo využijete mechanické vlastnosti priloženého  štetca na odstránenie fúzov z vnútorných častí zariadenia. Cenovo nižšie modely ponúkajú možnosť planžetu zložiť a odklopiť kryt rotujúcich hláv. Mimoriadne kvalitné strojčeky disponujú zabudovanou čistiacou a nabíjacou stanicou, vďaka ktorej sa dokážu excelentne očistiť sami. Majte však na pamäti, že kvapalinu na dezinfekciu je potrebné dopĺňať a čistiace kazety občas vymeniť.

Špeciálne funkcie

I keď si veľa komfortných funkcií holiace strojčeky až v takej miere nevyžadujú, predsa len tie najmodernejšie sa nimi môžu pochváliť. Napríklad prepojenie na aplikáciu v mobile, ktorá vie majstrovsky upraviť rýchlosť prístroja na základe citlivosti vašej pokožky alebo si ňou môžete zostaviť vlastný plán holenia vyhovujúci vašim potrebám. Zaiste sa potešíte tiež indikátoru batérie s displejom ukazujúcim jej presnú zostávajúcu kapacitu. Celkovo môžeme zhodnotiť, že jednotlivé druhy modelov sa odlišujú skôr po technickej stránke, teda typom batérie, výrobným materiálom, počtom planžiet a odolnosťou voči vode.

 

Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.