Zvlhčovač vzduchu vynikajúco osvieži a rozvonia celý váš byt

Keď je vzduch okolo nás príliš suchý, obsahuje množstvo choroboplodných mikróbov a baktérií, ktoré ohrozujú zdravie dýchacej sústavy. Ľudia potom často pociťujú pálenie červených slizníc očí, úst, nosa aj hrdla, ktoré môžu časom vyústiť do vzniku astmy, alergie a celkového sťaženého dýchania. Ak teda zaznamenáte vo vašom byte, dome alebo kancelárii zníženú vlhkosť vzduchu, čo predstavuje hodnotu menej ako 40 – 60 %, zaobstarajte si zvlhčovač vzduchu.

Typy zvlhčovačov vzduchu

Ultrazvukové a NanoCloud zvlhčovače

Mimoriadne účinné ultrazvukové modely s nízkou spotrebou energie a tichým chodom pracujú princípom pôsobenia ultrazvukových vĺn. Tie vzápätí vyvolajú rozkmitanie kovovej platničky – oscilátora, ktorý dokáže vodu meniť na hmlovinu. Jej mikročastice sú následne ventilačným systémom rozptyľované do ovzdušia. A ak sa rozhodnete pre kúpu typov v špičkovej kvalite, urobíte veľmi dobre. Obsahujú totiž ionizačnú tyčinku na likvidáciu patogénnych baktérií a toxínov vo vode a aj efektívny filter určený na zmäkčenie vody proti tvorbe vodného kameňa. Ten sa neustále usádza na stenách nádoby.

Zárukou znamenitého a vysokokvalitného zvlhčovania a čistenia vzduchu sú zvlhčovače s NanoCloud technológiou. Sú žiadané nielen pre svoju schopnosť rozháňať navlhčený vzduch rovnomerne po miestnostiach, ale i preto, že na rozdiel od iných ultrazvukových modelov roznášajú do okolia až o 99 % menej baktérií a patogénov. A aby ste si jeho prácu vedeli lepšie predstaviť, tak počas prvej fázy sú pomocou absorpčného filtra zachytávané objemnejšie častice ako vlasy či zvieracie chlpy. V druhej fáze dochádza prostredníctvom geniálnej NanoCloud technológii k zvlhčeniu vzduchu molekulami vody bez prítomnosti škodlivých baktérií i vodného kameňa. Týmto spôsobom perfektne prefiltrovaný a vydenzifikovaný vzduch je vyfukovaný zo zariadenia rýchlosťou rovnomernej intenzity bez tvorby vodnej hmly.

Parné a diskové zvlhčovače

Parné si vás získajú tým, že v nich zabudovaná špirála vodu extra rýchlo zohreje, potom zmení na horúcu paru, ktorá je po splynutí s chladným vzduchom vypúšťaná smerom do vonkajšieho prostredia. A práve spomínaná horúca para svojim obdivuhodným účinkom vírusy a baktérie bravúrne likviduje. Diskové zvlhčovače vás upútajú neustále vo vode rotujúcimi diskami pohlcujúcimi suchý vzduch. Ten nasáva ventilátor. Neskôr je zvlhčený vzduch v podobe studenej pary vrátený späť do priestoru miestnosti. A čo je prínosné, je zbavený a neobsahuje žiadne častice prachu, peľu, baktérií a roztočov, ba ani stopy po dráždivom zápachu.

Super funkcie

  • Vlhkomer – poskytne vám precízny prehľad o miere vlhkosti v miestnosti a efektívnejšie nastaviť vhodný výkon zariadenia.
  • Časovač – prevádzka zvlhčovača sa spustí aj vtedy, keď nie ste práve doma.
  • Regulátor intenzity zvlhčovania – neoceniteľná funkcia, ak nevyžadujete chod spotrebiča na maximálnej možnej úrovni. Výkonnosť regulujete otočným gombíkom alebo pomocou nadštandardného LCD displeja.
  • Teplomer – nameria skutočnú teplotu pary v okolí.
  • Ionizátor – je súčasťou tých najmodernejších modelov v podobe ionizačnej tyčinky s obsahom iónov striebra. Proces ionizácie je vysokokvalitným spôsobom filtrácie a dezinfekcie vody od nánosov škodlivín a baktérií, keď pôsobením mikročastíc striebra dochádza k odstráneniu mikróbov aj zápachu vody.
Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.