Zálohujte, zálohujte a zálohujte. Obzvlášť v dnešnej dobe

Firmy, ktoré sa neadaptovali na éru home office a dištančného coworkingu, ktorý je teraz každodennou realitou, už pravdepodobne skrachovali. Alebo sa pomaly ale iste rúti do záhuby a väz im zrazí až koniec všemožných dotačných programov na podporu odvetví zasiahnutých koronavirom. Vzhľadom na to, že sa zamestnanci nestretávajú v kancelárii a každú maličkosť musia riešiť nejakou formou online komunikácie, rýchlo rastie objem dát, ktoré firmy počas svojej bežnej prevádzky vytvárajú. Často ide o dáta veľmi citlivé.

Pravidelné zálohovanie v kancelárii a doma

Takéto dáta by sa nemali dostať mimo vašej spoločnosti, av žiadnom prípade by ste o ne nemali prísť. Kým si všetky pracovné počítače držíte v kancelárii a zamestnanci si ich nosia domov len príležitostne, je také bezpečné nakladanie s dátami pomerne jednoduché. Väčšinou prebieha automaticky každú noc a celý proces prebieha na vnútornej firemnej sieti, teda intranete, prípadne cez VPN. Pokiaľ sú však všetky počítače u zamestnancov doma, a navyše často na noc vypnuté alebo odpojené od internetu, celý proces sa začína komplikovať.

Nebojte sa obrátiť na odborníkov

Dátová a internetová bezpečnosť je veľká téma súčasnosti a rôznych hackerských útokov rýchlo pribúda. Preto by ste sa nemali pokúšať vymýšľať nejaké vlastné riešenie na kolene, alebo nejaké polovičaté riešenie. V tomto ohľade rozhodne platí, že by ste sa mali obrátiť na odborníkov, teda na firmu, ktorá sa zálohovaním a spracovávaním dát alebo IT bezpečnosťou priamo zaoberá. Väčšina z nich ponúka rôzne varianty služieb a niektoré z nich sú cenovo dostupné aj menším podnikom.

Pokiaľ by ste sa napriek tomu rozhodli, že sa o zálohovanie a bezpečnosť svojich dát postaráte sami, na výber je rad rôzne pokročilých programov. Medzi tie, ktoré sú v Slovenskej republike najpopulárnejšie, patria:

  • FreeFileSync
  • Personal Backup
  • SyncBreeze
  • Integrovaný nástroj na zálohu dát v operačnom systéme Windows 10
Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.