Vďaka sušičke bielizne bude vaše prádlo excelentne suché i vyžehlené

Chystáte sa na večernú párty a zrazu zistíte, že vaša obľúbená košeľa či sako ešte nestihli dostatočne vyschnúť? Máme pre vás výborný typ. Zaobstarajte si sušičku bielizne. Ide o moderný spotrebič, vďaka ktorému sa budete tešiť z rýchlo a šetrne usušenej bielizne, ktorá bude pomocou špeciálneho programu aj precízne vyžehlená. 

Prečo je sušička bielizne neoceniteľným pomocníkom?

Vďaka jej unikátnym programom ušetríte váš drahocenný čas, a to preto, lebo bielizeň sa usuší skôr ako pri klasickom sušení vnútri či vonku na slnku na balkóne alebo terase. Zaiste privítate, že prádlo si uchová svoje nádherné sýte farby a žiadne roztoče, prach a ani pele a alergény sa doňho nedostanú. Dokonca ho nemusíte vôbec žehliť. Jednoducho postačí, keď ho pekne poskladáte a uložíte do skríň a šuflíkov. A navyše bude jemné a krásne voňavé aj bez použitia aviváže v priebehu prania. Komfortnejšie modely si vás získajú funkciou osvieženia, ktorá je schopná odstrániť nepríjemné pachy z dymu z cigariet, ale aj vlasy či chlpy z mačiek, psov a iných domácich zvierat. Sušičky dostanete kúpiť ako samostatný spotrebič a aj v kombinácii s práčkou 2 v 1. Tie vám ušetria najmä priestor, preto po nich siahnite v prípade, že disponujete rozmerovo malou kúpeľňou.

Typy sušičiek bielizne

Podľa spôsobu odvádzania horúceho vzduchu sa sušičky delia na kondenzačné a ventilačné.

Kondenzačné

V čom spočíva technológia ich sušenia? Vzniknutá horúca para sa mení na skupenstvo vody  a ukladá sa do zásobníka. Následne sa vyleje. Inou alternatívou je odvádzanie vzniknutej vody priamo do odpadovej zóny. Dnes sú však v ponuke aj kondenzačné sušičky s tepelným čerpadlom. Pracujú systémom, kedy sa horúci vzduch schladí a nadobudnutá energia znovu využije. Spomínaný cyklus je vysoko úsporný , čo je zárukou úspory energie až o skvelých 50 % na rozdiel od štandardnej kondenzačnej sušičky. A pokiaľ sa stanú vašou voľbou parné kondenzačné typy  , určite neoľutujete, pretože bielizeň sa suší  účinkom horúcej pary prenikajúcej do látky, Tým sa docieli želané odstránenie záhybov a látka sa  prevonia lákavou arómou.

Ventilačné

Ventilačné respektíve odvetrávacie sušičky fungujú na princípe odvádzania pary cez ventilačnú trubicu smerom von do priestoru. Najskôr dochádza k nasatiu vzduchu vlhkosťou a jeho následnému vypusteniu do vonkajších priestorov. Predstavujú jeden z  najjednoduchších typov sušenia a sú určené hlavne do väčších kúpeľní či práčovní, kde máte možnosť umiestniť trubicu na odvod vzduchu a zabezpečiť potrebné odvetrávanie.

Moderné programy

  • Refresh program – bez nutnosti prania zbaví vaše prádlo nepríjemných pachov.
  • Odložený štart – sami si nastavíte čas sušenia.
  • EcoHybrid – perfektný program, ktorý si podľa druhu materiálu sám navolí rýchlosť a intenzitu sušenia s dôrazom na šetrnosť.
  • Fuzzy Logic – pozoruhodná funkcia, vďaka ktorej si prístroj podľa hodnoty váhy bielizne určí teplotu a dobu vhodnú na sušenie.
  • SteamFinish – výborný program využívajúci jedinečné účinky pary na vyhladzovanie
  • FragnanceDos – vaša bielizeň bude nádherne voňavá a nadýchaná.
Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.