V Thajsku budete môcť obdivovať veľkolepé sochy Budhu a prevážať sa na slonoch

Ak si chcete užiť skutočne exotickú dovolenku, určite sa rozhodnite pre malebné Thajsko. Vychutnajte si fantastickú atmosféru rušného okuzľujúceho Bangkoku s množstvom nezabudnuteľných zážitkov či príťažlivú Pattayu so skvostnými a vznešenými chrámami zdobenými sochami všade uctievaného Budhu.

Bangkok – mesto plné života

Bangkok ako hlavné mesto Thajska je jedným z najväčších miest krajiny s úctyhodným počtom obyvateľov až 10 miliónov. Je označované ako mesto anjelov a okrem azúrovo modrého mora tu môžete obdivovať jeho veľkolepú historickú architektúru, spoznávať princípy budhizmu, kochať sa krásou okolitých hôr, ale aj neobývaných zákutí na juhu územia. Keďže je Bangkok navštevovanou turistickou destináciou, ubytovacie možnosti sú tu skutočne mnohoraké, od prepychových hotelov až po štandardné ubytovanie v menších lacných penziónoch. Čo sa týka mestskej dopravy je pomerne komplikovaná kvôli častým zápcham, a preto vám doporučujeme prepravu loďkami, metrom alebo aj vlakom.

Čo sa týka stravovania, takmer všade natrafíte na množstvo stánkov a bufetov s jedlom či množstvo kvalitných reštaurácií. Pochutiť si tak môžete najmä na typicky thajských jedlách s hlavnou ingredienciou, ktorou je ryža, kuracie mäso, rôzne druhy zeleniny, kraby aj krevety a všetko je to dochutené karí a chilli korením pre získanie lákavej pikantnej chuti.

Pokiaľ ide o atrakcie a pamiatky, ktoré byste mali v Bangkoku navštíviť, určite patrí medzi ne aj pýcha Starého mesta Grand Palace s množstvom unikátnych stavieb odlišného charakteru rozprestierajúce sa na ploche asi 200 tisíc metrov štvorcových. Históriou dýchajúce monumentálne budovy, rozľahlé zelené záhrady, atraktívne pavilóny obkolesené veľkým bielym dvojmetrovým múrom, kde prebiehajú známe kráľovské podujatia, ktorými sú turisti z celého sveta doslova očarení.

Klenotom medzi spomínanými stavbami je Chrám smaragdového Budhu. Socha Budhu pochádza zo 14. storočia, je vyrobená z nefritu a pre obyvateľov Thajska je symbolom posvätnosti. V meste sa však môžete do sýtosti nabažiť aj bohatého nočného života v baroch, kluboch či zábavných centrách otvorených do skorých ranných hodín so živou hudbou na strechách. Buďte ale obozretní pri pravidelných kontrolách policajných hliadok, ktoré môžu u vás  preveriť prítomnosť zakázaných drog.

Pattaya – raj na Zemi

Pattaya je jednou z najrušnejších dovolenkových destinácií Thajska, rozprestiera sa asi 140 km od Bangkoku a ponúka širokú škálu plážového vyžitia ako aj luxusné ubytovanie v prepychových hotelových komplexoch pre náročných. Spočiatku bola iba malou rybárskou osadou, ktorá sa však v päťdesiatych rokoch začala vzmáhať, až sa z nej stal raj pre turistov. Jej slnečné pláže sú predelené troma prírodnými skalnými výbežkami, odkiaľ výletné lode denne prevážajú tisíce zvedavých turistov na vysnívané prehliadky čarovných koralových ostrovov.

Dokonca sa môžete previesť na obrovských sloních chrbtoch či vyskúšať atraktívne vodné športy na neďalekej pláži Jomtien, ktorej súčasťou je vodný park. Snom mnohých je známy kopec Khao Pattaya s úžasnou vyhliadkou na okolité územie. Oproti na vrcholu kopca vám určite utkvie v pamäti chrám Wat Phra Yai, ktorého perlou je majestátny sediaci Budha a veľa ďalších malých sošiek. K soche vás privedie množstvo schodov lemovaných sochami bájnych hadov.

Turisticky zaujímavým miestom v Pattayi je Svätyňa pravdy vypínajúca sa až do 100 metrovej výšky. Táto jedinečná a nenapodobiteľná drevená stavba je postavená z precízne vyrezávaného dreva a snaží sa ľuďom priblížiť vnímanie starodávnej východnej filozofie. Po priblížení sa k jej stenám a stĺpom objavíte dokonale a majstrovsky vyrezané hlavy Budhu, posvätných zvierat i nádherných oku lahodiacich motívov.

Svätyňu začali stavať ešte v roku 1981 na želanie extravagantného thajského milionára Leka Viyriaphanta, ktorý túžil priniesť svetu pozoruhodné kultúrne a architektonické dedičstvo. Hoci nie je doposiaľ úplne dokončená, pre turistov je jednou lákavou atrakciou hodnou obdivu. Nadaní umelci a rezbári denne pracujú na jej dokončení, ktoré by malo byť zrealizované do roku 2025 presne podľa pokynov objednávateľa stavby.

Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.