V sušičke potravín si pripravíte chrumkavé maškrty

Blíži sa teplé obdobie jari a leta, kedy nám príroda ponúka svoju bohatú úrodu. A ak patríte ku kutilom, môžete spracovať do lahodnej chrumkavej formy a to pomocou sušičky potravín. Vďaka nej si potom s radosťou zamaškrtíte na sladkom ovocí, jemnej zelenine, ale aj na vynikajúcom kuracom a hovädzom mäse, zverine, hubách, morských plodoch, voňavých bylinkách a domácich cestovinách. A zaiste oceníte i to, že hotové pokrmy si uchovajú bohatý podiel dôležitých vitamínov, minerálov a pre telo prospešných látok.

Vyhovujú vám okrúhle alebo hranaté typy?

Určite dobre poznáte okrúhle sušičky, no súčasný trh ponúka aj iný profesionálne upravený hranatý tvar. Podstatným odlíšením medzi nimi je rozdielna poloha umiestnenia motora. Kým okrúhle disponujú motorom situovaným v spodnej časti prístroja, čo zaručuje nasávanie vzduchu od nižších vrstiev po tie vyššie uložené. To si ale vyžaduje neustále prehadzovanie plátov  v priebehu sušenia, pretože pochutiny z dolných poschodí su usušené skôr. Pri hranatých modeloch pripomínajúcich menšiu rúru, objavíte ohrevné teleso – termostat na bočnej stene, vďaka čomu je horúci vzduch vháňaný do priestoru sušičky vyvážené. Prínosom je i to, že jednotlivé plochy je možné samostatne vysunúť, a preto nie je nutné prístroj pri manipulácii rozoberať.

Aký materiál sušiacich plátov uprednostňujete?

Ak sa zameriame na výrobný materiál plátov, môžete si vybrať spomedzi plastových a vysoko kvalitných nerezových. Plastové si vás získajú svojou ľahkosťou, priehľadnosťou a cenovou dostupnosťou. A ak siahnete po takých, ktoré sú vyrobené v BPA free kvalite bez obsahu toxínov, určite neoľutujete. Pláty z nehrdzavejúcej ocele vás prekvapia brilantnou odolnosťou a mimoriadnou dlhou životnosťou.

Nadštandardné funkcie

  • Programy sušenia – skvelá funkcia, kedy postačí zadať do systému, o aký druh sušenia máte záujem. Či sú to ryby, mäso, ovocie, huby alebo bylinky a sušička si sama dokáže nastaviť čas a teplotu sušenia.
  • Sušenie infračerveným svetlom – excelentný program, pomocou ktorého prebieha spracovanie potravín efektívnym pôsobením infračerveného žiarenia. Tie účinkujú ako slnečné lúče, čo je zárukou zachovania enzýmov, vitamínov, užitočných živín, ale aj nezameniteľnej chuti a lákavej arómy.
  • Combo – unikátny režim, ktorým získate plody plné bohatej šťavy, pretože využíva princíp striedania nízkych a vysokých teplôt s minimálnou stratou zdraviu osožných zložiek.
  • Fast – fantastický program na dôkladné sušenie rôznych druhov mäsa. Teplotu nastaví na maximálnu úroveň, výsledkom čoho je omnoho skôr usušená delikatesa, ktorej neodoláte.
  • Ochrana proti miešaniu pachov – super funkcia pre špeciálnu cirkuláciu vzduchu, ktorá bráni splynutiu arómy odlišných druhov pokrmov, ak ich spracovávate spolu.
Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.