Top 3 najrýchlejšie sériovo vyrábané motocykle na svete

Priznajme si to otvorene, kúzlo jazdy na motorky tkvie hlavne v jej rýchlosti. Nech už máte v garáži akýkoľvek kúsok, jazda na hrane jej aj vašich možností je dôvod, prečo motorku každú jar vyťahujete. V našom dnešnom článku vám predstavíme rýchlostné rekordéry medzi motorkami. Sú dokonca také rýchle, že na jazdu maximálnou rýchlosťou potrebujú špeciálnu dráhu.

Dodge Tomahawk

Akýmkoľvek rýchlostným tabuľkám kraľuje Dodge Tomahawk z roku 2003. Jeho maximálna rýchlosť je neskutočných 420 míľ za hodinu, teda v prepočte 625 km/h. Takto rýchlo stroj poháňa desaťvalcový motor s objemom 8,3 litra as výkonom 500 koní. Z nuly na sto zrýchli Tomahawk za 2,5 sekundy. Aj keď ide o stroj pripravený na predaj vo veľkom, kupca si zatiaľ našlo len deväť kúskov. V prepočte sa totiž predával za viac ako 12 miliónov korún.

Kawasaki Ninja H2R

Kawasaki Ninja H2R je o poznanie normálnejší stroj, a to aj vizuálne. Dostanete z neho až 400 km/h, pokiaľ teda nájdete vhodnú trať. Tento sériovo vyrábaný závodný špeciál sa značne inšpiroval strojmi, ktoré jazdia v rámci seriálu MotoGP, len je výrazne menej náročný na špeciálnu údržbu. Litrový motor tohto krásneho a prekliate rýchleho stroja má výkon 300 koní.

MTT Turbine Superbike Y2K

Táto motorka sa môže pochváliť oficiálnym zápisom v Guinessovej knihe rekordov, je oficiálne najvýkonnejším sériovo vyrábaným motocyklom. Vyššie uvedený Dodge Tomahawk totiž kvôli nízkym predajom nespĺňa pravidlá pre zápis do známej knihy. Motor Rolls-Royce 250-C18, ktorý motorku poháňa rýchlosťou až 365 km/h, má výkon 320 konských síl. Zaujímavosťou je prevodovka, ktorá je poloautomatická a má iba dve rýchlosti.

Na náš dnešný zoznam sa len tesne nedostali tieto superrýchle motorky, ktoré všetky vedia jazdiť viac vo viac ako 300 km/h:

  • Kawasaki Ninja ZX-14R
  • Suzuki Hayabusa Honda
  • CBR1100XX Super Blackbird
Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.