Spoznajte nový fantastický model BMW X1

Nový model BMW X1 tretej generácie vás určite ohúri svojim výrazným a charakteristickým dizajnom s moderne vybaveným vnútorným priestorom a pokročilým typom digitalizácie.

Inovatívne príťažlivé línie

Pri pohľade na toto geniálne auto vás ihneď upútajú mohutné proporcie so štvorcovými obrysmi blatníkov, tak ako sme zvyknutí pri modeloch BMW X. Kolmo zhotovená predná časť vytvára na tomto inovovanom modeli BMV X1 krajšiu vizualizáciu so štíhlymi LED svetlometmi, nadrozmernými štvorcovými obličkami chladičovej mriežky a s líniou tvaru X, ktorá vystupuje do strán a lištami s chromóvanou úpravou v dole umiestnenej časti otvorov pre prívod vzduchu. Pozoruhodnou novinkou sú adaptívne LED svetlomety, ktorých súčasťou sú matrixové diaľkové svetlá ukazujúce smer a rozloženie svetla v mnohých variantoch.

Ak sa zahľadíte na siluetu tohto nového tátoša, zbadáte, že plochy sú výrazne tvarované a strecha je typická svojou dlhou líniou. Úzke okno dverí v priestore pre batožinu, príťažlivé LED svetlá, rozšírené blatníky a horizontálne línie, to sú zas prvky, ktoré uvidíte  pri pohľade zozadu. Pokiaľ ide o modely kolies, sú vybavené 17-palcovými diskami z ľahkej zliatiny. Výrobcovia však ponúkajú aj skvelé 18 a 19-palcové disky kolies vo verziách M Sport a xLine.

Exkluzívny štýl kabíny

Vďaka zvýšenej pozícii sedenia a excelentne zariadenému prostrediu v štýle vozidla zo segmentu SAV zažijete s BMW X1 fascinujúci pocit z nádhernej jazdy. Významnými prvkami dokonale prepracovanej kabíny je okrem štíhlej prístrojovej dosky aj zakrivený displej BMW Curved Display či vznášajúca sa opierka na lakeť so zabudovaným ovládacím panelom a aj priečinok na mobilný telefón so svetlom vpredu umiestnený na stredovej konzole. Moderne navrhnuté sedadlá potiahnuté perforovanou látkou Sensatec a koženým čalúnením Vernasca, taktiež športové sedadlá s elektrickým nastavením a pamäťovým programom ako aj opierka bedier s masážnou funkciou. To sú skvelé benefity, pre ktoré budete tento automobil chcieť vlastniť aj vy.

Teraz sa trochu zamerajme na zadný priestor BMW X1, ktorý pozostáva z troch plnohodnotných sedadiel, ktorých operadlá sú delené pomerom 40 : 20 : 40 a ktoré  je možné sklopiť do iného uhla pre získanie objemnejšieho batožinového priestoru. Nastavenie zadných sedadiel však ponúka aj odlišnú pozdĺžnu variantu, čím sa úložisko pre batožinu dokáže zvýšiť z 540 na výborných 1600 litrov. Ako voliteľnú výbavu si môžete objednať ťažné zariadenie ovládané elektrickým stlačením tlačidla.

Športový volant z kože i dvojzónová automatická klimatizácia

Prekvapením a spestrením klasickej výbavy modelovej zostavy BMW X1 sú inteligentná dvojzónová automaticky riadená klimatizácia, kožený športový volant, navigačný systém BMW Maps i dažďový snímač s aktiváciou predných svetiel. V neposlednom rade spomeňme ešte dve 12 voltové elektrické zásuvky a štyri USB-C porty, ktoré dopĺňa omnoho viac asistenčných technológii vodiča v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi.

Zdroj / foto: bmw.sk.

Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.