Skrášlite si svoj príbytok peknou sedacou súpravou

Túžite po tom, aby vašu obývaciu izbu zdobila atraktívna sedacia súprava? Tak teda neváhajte a poobzerajte sa po takej. Súčasný trh ponúka nádherné modely v mnohorakých farebných prevedeniach a lákavých dizajnoch. V dnešnom článku vám poradíme, ako si vybrať ten správny typ, ktorý by ulahodil nielen vášmu oku, ale predovšetkým splnil svoj účel zabezpečil  pokojné chvíle oddychu.

Typ a konštrukcia

Či už chcete svoju rodinu alebo priateľov privítať v menšej alebo väčšej obývacej izbe, vyberte si rohovú sedaciu súpravu. Umiestnením do malého priestoru získate mnoho miesta na sedenie a vo veľkom vynikne jej pekný dizajn. Dokonca si môžete zvoliť, či vám vyhovuje prevedenie s pravým alebo ľavým rohom. V ponuke obchodov však objavíte systémové súpravy pozostávajúce z niekoľkých samostatných dielov, vďaka ktorým si budete môcť sedačku vyskladať do dvojsedákov, trojsedákov, zaujímavo tvarovaných taburetiek a kresiel rôznych veľkostí. Ak sa zameriame na konštrukciu sedacej súpravy, môžete sa rozhodnúť medzi dreveným, drevotrieskovým či kovovým vyhotovením.

Pokiaľ je vašou prioritou dlhá životnosť spojená s nadštandardnou kvalitou, rozhodnite sa pre drevený typ konštrukcie. Kovové a drevotrieskové si vás získajú cenovou dostupnosťou, i keď nižšou kvalitou a kratšou dobou použiteľnosti. A čo je ešte dôležité spomenúť, pri komfortnejších modeloch môžete s radosťou využívať možnosť rozloženia, polohovania a obmeny jednotlivých dielov. A ak vás sužujú zdravotné problémy so stuhnutou šijou a pokrivenou chrbticou, určite vám prídu vhod polohované podnožky a opierky. Odkladací priestor zas perfektne poslúži na odkladanie perín i rôznych menej využívaných predmetov.

Materiál výplne

Klasicky používaným materiálom pre výplň sedačiek je polyuretánová PUR pena. Odlišujeme niekoľko stupňov jej tuhosti, ktoré sa vyjadrujú písmenom T a číslom. Čím je hodnota čísla vyššia, tým je pena tuhšia a omnoho odolnejšia. Ak vyhovuje vašim potrebám stredne tuhá sedačka, potom je pre vás výborným riešením sedacia zostava s výplňou s HR PUR penou. Na rozdiel od klasickej je tuhšia a vyniká vyššou kvalitou a dlhšou životnosťou. Brilantnou nosnosťou, mimoriadne vysokou tuhosťou a dlhou životnosťou sa môžu pochváliť aj bonelové pružiny.

Najčastejšie ich tvorí špeciálna vrstva – kovová alebo kokosová rohož brániaca vtlačeniu pružín do časti určenej na sedenie. Pružiny si obľúbite vďaka ich vzdušnosti a dostatočnej cirkulácii vzduchu. Keď si chcete dopriať dokonalý luxus, vyberte si sedačky s výplňou z peria. Poskytnú vám úžasné pohodlie, ale budete im musieť venovať dôkladnú starostlivosť a často ich prevetrať.

Kvalitná poťahová látka je zárukou úspechu

V súčasnosti sa teší veľkej obľube mikrofáza. Predstavuje jednovrstvový povrchovo upravený stopercentný polyester, ktorý sa veľmi ľahko čistí. Ďalším moderným materiálom je mikroplyš, ktorý je typický vynikajúcimi úžitkovými vlastnosťami s jedinečnou odolnosťou proti oderu. Vďačí za to pevne tkanému podkladu z 50 % bavlny a 50 % polyesteru a tiež kvalitného horného vlasu z nylonu. Klasická bavlna výnimočná svojim prírodným zložením, priedušnosťou a jemnosťou.

Koža v sebe snúbi prvotriednu kvalitu a príťažlivú eleganciu. Trh ponúka mnohoraké farebné prevedenia od bielej, krémovej, modrej až po tmavo hnedé a čierne vyhotovenie. Ekonomicky menej náročným je je materiál tvorený hornou vrstvou stopercentného polyuretánu a bavlneného podkladu, ktorý poznáme pod názvom ekokoža.

Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.