Seriály a filmy s autom v hlavnej úlohe

V našom dnešnom článku pripomenie seriály a filmy, ktorých hviezdy, niekedy dokonca tie úplne najdôležitejšie, majú volant a štyri kolesá. Niektoré by bez slávnych áut ani nemohli vzniknúť, pre iné sú automobily dôležitou rekvizitou, okolo ktorej sa točí aspoň časť príbehu.

Knight Rider

V populárnom seriáli Knight Rider sa David Hasselhoff preháňa v hovoriacom aute KITT, ktoré je navyše schopné samostatne uvažovať, a dokonca sa aj učí z vlastných chýb. A aby tých superschopností nebolo málo, je Pontiac Firebird Trans Am, ktorý KITTa hrá, nepriestrelný, môže jazdiť závratnou rýchlosťou, preskakovať prekážky a mnoho ďalšieho. Aj tento model Pontiacu sa zapísal do sŕdc fanúšikov a dnes ide o vyhľadávaný zberateľský automobil.

Naspäť do budúcnosti

Filmová sága Naspäť do budúcnosti býva dávaná študentom scenáristiky za príklad skvele vystavaného príbehu. Filmy by sa nezaobišli bez stroja času, ktorý v nich predstavuje špeciálne upravený DeLorean DMC-12. Vybavenie stroja času pôsobí dnešného pohľadu trošku komicky, ide predsa len o staršie filmy, ale DeLorean DMC-12 sa vďaka tejto sérii stal ikonou, ktorú si kupujú fanúšikovia po celom svete.

Batman a jeho Batmobil

Auto miliardárskeho superhrdinu sa od ostatných na našom zozname líši tým, že nemá jediný predobraz v skutočnom aute. V rôznych filmoch a seriáloch o Batmanovi sa tak objavujú rôzne druhy Batmobilov, ktoré spája snáď len skutočnosť, že sú všetky čierne ako noc. Ani farba však nie je vždy rovnaká, v prvých dieloch komiksov bol Batmobil sýto červený.
James Bond

Najslávnejší filmový agent vystriedal pomaly toľko áut, koľko sa v jeho filmoch objavilo krásnych žien. Najčastejšie mu robili spoločnosť modely britskej automobilky Aston Martin alebo amerického Fordu. Agent 007 sa však preháňal aj v Land Roveroch, Jaguaroch, BMW a vozidlách iných značiek.

Medzi najklasickejšie autá z bondoviek patria:

  • Aston Martin DB5
  • Aston Martin DBS
  • Ford Thunderbird
  • 1933 Bentley 4½ Litre
Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.