S digestorom bude vaša kuchyňa dýchať dokonalou čistotou

Digestor je výnimočným pomocníkom v kuchyni, ktorý dokáže výborne nasávať množstvo mastnoty, škodlivých výparov zachytávajúcich sa na stenách priestorov. Výsledkom je tvorba nebezpečných plesní ohrozujúcich zdravie človeka. Ak chcete pre svoje prostredie urobiť to najlepšie a dýchať zdravý, čistý a vynikajúco prefiltrovaný vzduch, poohliadnite sa po digestore. Vybrať si môžete spomedzi atraktívnych modelov  s odlišným dizajnom, filtrom, odsávaním i super funkciami. 

Typy digestorov

Ostrovčekové a komínové

Ak disponujete stredne veľkou kuchyňou, potom je pre vás skvelou voľbou pre čo najefektívnejšie odsávanie ťažkej pary a mastnoty zakúpiť si ostrovčekový digestor. Získa si vás obdivuhodným sacím výkonom s niekoľkými výkonnostnými úrovňami, vďaka ktorým excelentne filtruje ovzdušie znečistené nánosmi výparov, mastnoty a množstvom baktérií. Čo sa týka montáže, je veľmi jednoduchá, pretože jeho stĺpy na odvetrávanie sa pripevnia o strop do zóny nad varnými ostrovčekmi. Pokiaľ je vaša kuchyňa rozmerovo väčšia, ideálnym riešením je zabudovanie komínových digestorov. Sú vysoko výkonné a vašu kuchyňu určite skrášlia, pretože pôsobia dizajnovo atraktívne. Ich výhodou je možnosť odťahu potrubím, ale aj komínom.

Vstavané a teleskopické

Teleskopické typy digestorov ocenia gazdinky v menších kuchynkách. Tie sú veľkosťou menšie a s nižším výkonom ako komínové či ostrovčekové, ale pridanou hodnotou je možnosť teleskopického vysúvania. Jednoduchým vytiahnutím predného výsuvného panelu sa automaticky spustí ventilátor a zariadenie sa začne uvádzať do chodu. Ak prístroj nie je v prevádzke, vysúvacia časť je nerušene ukrytá v priestoroch linky a nenarúša jej vzhľad. Vstavané digestory určené hlavne do väčších kuchýň, sú namontované priamo do kuchynských skriniek a vytvárajú s nimi jednu ucelenú časť.

Spôsob odsávania

Čo sa týka spôsobu odsávania, v ponuke nájdete recirkulačné i odťahové modely. Odsávače s odťahom vynikajú úžasnou schopnosťou vyviesť paru do vonkajšieho priestoru komínom, ventilačnou šachtou aj potrubím. Pri kúpe je dôležité pamätať na to, že priemer odťahového ústia má byť totožný s priemerom vývodu na digestore. Ďalším nezanedbateľným komponentom pri tomto type je spätná klapka. Tá sa nainštaluje na výstupnú časť hrdla a počas odťahu pary do potrubia či komína zabráni prieniku chladného mrazivého vzduchu zvonku do vnútorných izieb. Keď ale  vaša domácnosť nemá možnosť odťahu, siahnite po recirkulačnom digestore. Nasatú paru neodvádza smerom von, ale prostredníctvom uhlíkového a tukového filtra vysokokvalitne prefiltruje a uvoľní späť do miestnosti. Nezabudnite ich raz za 6 mesiacov vymeniť . Upozorní vás na to nadštandardná signalizácia.

Super funkcie

  • LED osvetlenie – je zárukou toho, že pracovná plocha bude výborne osvetlená.
  • AdaptTech – znamenitá funkcia, ktorá zabezpečí automatickú prevádzku zariadenia. Vďaka nej senzory schopné rozpoznať kvalitu vzduchu a následne zvoliť rýchlosť a stupeň filtrácie.
  • AdaptAir – technológia pre podporu nasávania vzduchu nad celou úrovňou varnej plochy za výdatnej pomoci nerezového a hliníkového filtra, klapiek a polyuretánovej peny. Klapky sa v závislosti od sacieho výkonu dokážu striedavo otvoriť a zatvoriť,
  • Slider Touch – vysoko nadštandardné ovládanie, pri ktorom jednoduchý pohyb prsta zmení intenzitu odsávania.
Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.