Rozmýšľate sa medzi okuliarmi alebo šošovkami? Porovnajte si výhody aj nevýhody

Ak máte očnú vadu, určite váhate medzi tým, či si zaobstarať kontaktné šošovky alebo dioptrické okuliare. Každá možnosť má svoje výhody aj nevýhody, ktoré vám teraz prinášame. Či sa rozhodnete pre jedno alebo druhé, nezabudnite, že je potrebné sa o oboje starať, aby vám slúžili dlho.

Dioptrické okuliare môžete ľahko zničiť

Výhodou okuliarov určite je, že sú nezávadné, vašim očiam neublíži, nemôže sa stať, že si do nich zanesiete infekciu. Okuliare vyzerajú skvele, podčiarknu váš štýl, môžete si vybrať medzi obrovským množstvom obrúčok a skiel. Pod okuliarmi môžete schovať menšie nedokonalosti, navyše môžu ochrániť pred slnkom. Navyše sa dnes vyrába z niekoľkých druhov materiálu, používať ich môžu aj ľudia s alergiami.

Nosenie okuliarov má samozrejme aj nevýhody. Medzi tie patrí napríklad to, že ich nemôžete využiť na niektoré druhy športu, ako je tenis alebo plávanie. Zaobstarať si ale môžete špeciálne športové okuliare, ktoré sú bežne k dostaniu. Ak s nimi vyjdete do dažďa a následne to teplej miestnosti, niekoľko minút nič neuvidíte, pretože sa budú zahmlievať. Pravidelné čistenie tiež nie je nič zložité, ale zdržiava to.

Kontaktné šošovky nie sú vidieť, môžete si kúpiť rôzne odtiene farieb

Medzi výhody kontaktných šošoviek patrí to, že máte neobmedzené zorné pole. Vidíte do všetkých uhlov, nič nevadí vášmu výhľadu. Šošovky nie sú vidieť, takže nikto nespozná, že máte problémy s očami. Na tvári neprekáža, rýchlo si na ne zvyknete. Hodí sa na športovanie, nemusíte sa báť, že si ich pri ňom zničíte alebo vám upadnú na zem. Nevadí, že máte cukrovku alebo alergiu a vybrať si môžete medzi veľkým množstvom. Niektoré môžete mať aj cez noc.

Je ale dobré zistiť, či šošovky vôbec môžete nosiť. Niekto ich neznesiete kvôli skoršiemu zraneniu oka alebo dlhšiemu ochoreniu. Nasadzovanie vyžaduje tréning a taktiež zručnosť, môže nejaký čas trvať, než sa to naučíte. Musíte dbať na hygienu, šošovky pravidelne dávať do roztoku a zbytočne na ne nesiahať. Zaobstarať si ale môžete oboje a striedať okuliare a šošovky podľa nálady.

Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.