Pri astme a kašli vám pomôže kvalitný a účinný inhalátor

Ak je vašim každodenným problémom astma s neutíchajúcim kašľom, alergie spojené s opuchmi očí a vodnatým výtokom z nosa, ale aj časté vírusové infekcie, určite si zaobstarajte inhalátor. Ide o zdravotnícku pomôcku, ktorá dokáže vyrobiť z liečivého tekutého roztoku aerosól určený na inhalovanie. Ten sa následne dostáva hlboko do vnútra horných a dolných dýchacích ciest, kde pôsobí antibakteriálne, antimykoticky a protizápalovo. Priaznivo tým prispieva k zmierneniu opuchov slizníc a uvoľňovaniu hustého hlienu s jeho ľahším vykašliavaním.

Pri inhalácii je veľmi vhodné použiť fyziologický roztok NaCl 0,9 % ako dôležitý medikament pri liečbe a prevencii zápalov pľúc a priedušiek a hrdla. Ďalšou voľbou sú minerálne vody a taktiež mukolytiká – preparáty na podporu zvýšeného uvoľňovania hlienu. Tie si môžete zakúpiť v lekárni ako voľnopredajné alebo vám ich predpíše lekár pokiaľ sa jedná o závažnejší zdravotný problém.

Typy inhalátorov

Kompresorový, ultrazvukový alebo parný

Kompresorový model pracuje za pomoci kompresora napomáhajúceho prúdeniu vzduchu, kedy sa liečivo pôsobiaci preparát mení na hmlovinu. Tá je potom cez trysku vyháňaná zo zariadenia smerom von. Zaiste oceníte jeho výnimočnú schopnosť rozprašovať nielen tekuté roztoky, ale aj oleje a liečivá s hustejšou koexistenciou. Je vhodný najmä pre tých, ktorým bola diagnostikovaná stredná alebo ťažká astma, pretože je mimoriadne kvalitný, vysoko efektívny, aj keď trochu hlučný.

Ultrazvukový inhalátor predstavuje tú najmodernejšiu technológiu, vďaka ktorej disponuje schopnosťou rozbíjať liečivo na aerosól prostredníctvom ultrazvukových vĺn. Pri použití hustejších roztokov ich rozpráši síce ťažšie, ale medzi jeho bonusy patrí tichá prevádzka, nízka váha, menšie rozmery a aj možnosť výberu inhalovať v sede, polosede a dokonca v ľahu. Parný typ je jedným z najjednoduchších, ktorý produkuje paru pomocou zabudovaného ohrevného telesa na vysokú úroveň teploty. Vyniká znamenitým účinkom pri liečby nádchy, prechladnutia, ale aj obnove a regenerácii pleti a kožných buniek, hlavne vtedy ak sa ako liečivá zložka použijú éterické oleje a bylinné tinktúry.

Parametre, ktoré sú dôležité pri výbere inhalátora

  • Nebulizačný výkon – hodnota udávaná v milimetroch za minútu, ktorá vyjadruje rýchlosť, akou je zariadenie schopné premeniť roztok s liečebným účinkom do skupenstva hmloviny.
  • Veľkosť častíc – je významným kritériom pri rôznych druhoch ochorení, ktoré potrebujete preliečiť. Keď sú vašim problémom infekcie hrtana, hltana, nosa a mandlí, poohliadnite sa po inhalátoroch, ktoré produkujú častice maximálnych rozmerov približne 10 μm, Avšak pri ťažších formách prieduškovej astmy, kedy je potrebné dostať liečivú zložku hlboko do tkaniva pľúc, si vyberte prístroj schopný vyrobiť malé mikročastice s veľkosťou 5 μm. Pri prvotriednych modeloch si veľkosť častíc zvolíte sami.
  • Príslušenstvo – v balení objavíte masku, náustok na vdychovanie pomocou úst, nadstavec na nos. Malé deti sa zas potešia samostatnému detskému inhalátoru, ktorého súčasťou je pestrofarebná hračka aj odsávačka hlienov. Tá malým deťom vynikajúco odsaje soplík a zabezpečí ľahší priechod a uvoľnenie priedušiek a dýchacích ciest.
Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.