Prečo nadviazať spoluprácu s realitnou kanceláriou pri hľadaní nehnuteľnosti

Chcete nájsť nový domov, alebo využiť záujem o nehnuteľnosti a pustiť sa do investovania? V oboch prípadoch sa môže hodiť pomoc realitnej kancelárie. Pokiaľ sa s nimi totiž dohodnete na spolupráci pri hľadaní vysnívaného bytu, domu či stavebného pozemku, máte veľkú šancu, že vám nové zaujímavé ponuky predstavia s predstihom. Ako to funguje a na čo si dať pri nadviazaní spolupráce s realitnou kanceláriou pozor? To sa dozviete v tomto článku.

Ponuky z prvej ruky

Pokiaľ sa rozhodnete pre spoluprácu s realitnou kanceláriou, môžete získať veľkú výhodu pri hľadaní tej správnej ponuky. Akonáhle sa totiž objaví predaj bytu, domu či pozemku so zodpovedajúcimi parametrami, určite vám dajú vedieť s dostatočným predstihom pred tým, než ponuka pôjde verejne na internet. Práve tento náskok je ohromnou výhodou, pretože na osobnú prehliadku pôjdete viac-menej ako prvý, čo vám dáva výhodu pre prípadné včasné podpísanie rezervácie.

Pomoc s prehliadkami a právnym servisom

Keď sa rozhodnete pustiť sa do kúpy či predaja nehnuteľnosti na vlastnú päsť, musíte počítať s tým, že si budete musieť vyriešiť aj všetky právne problémy a náležitosti okolo jednania s majiteľmi či záujemcami. Presne od tohto účelu slúžia realitné kancelárie a makléri, ktorí za províziu za úspešný predaj vyriešia sprostredkovanie celej transakcie. V prípade kvalitných a profesionálnych maklérov totiž máte záruku, že celá transakcia prebehne správne.

Pozor na nevýhodnú zmluvu

Na druhú je potrebné počítať s tým, že nie každý realitný maklér je poctivý a jeho služby sú maximálne kvalitné. Bohužiaľ existujú aj nevýhodné zmluvy, ktoré vás uviažu k povinnosti kúpiť nehnuteľnosť nehnuteľnosť iba od realitnej kancelárie, kde danú zmluvu uzavriete. A keď kúpite inde, môžete byť nútení zaplatiť pokutu. Podmienky spolupráce si tak vždy čo najlepšie preverte, nech jasne viete, s čím máte počítať.

Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.