Popová hviezda Jennifer Lopezová – jej detstvo, sobáše i bohatý umelecký život

Jennifer sa narodila v pomerne kriminálnej štvrti Bronx, kde prežila nielen svoje detstvo, ale aj roky dospievania. Otec pracoval ako programátor a matka sa v domácnosti starala o tri dcéry. Už odmalička sa u nej prejavoval portorikánsky temperament, veľmi rada tancovala, spievala a bola rada obdivovaná. Rodičia sa teda rozhodli nasmerovať ju správne a prihlásili ju na štúdium spevu, čo prispelo k tomu, že neskôr sa stala sólistkou zboru katolíckej školy, kde aj študovala. Gymnastika, atletika a tenis pribudli k jej ďalším vášňam počas dospievania a často stála na víťaznom pódiu. Pod vplyvom rodičov absolvovala jeden semester štúdia na právnickej univerzite, ale pokračovať v ňom už nechcela. Po jednoznačnom vyhlásení, že sa hodlá stať herečkou, musela rodný dom opustiť a presťahovať sa do bytu na Manhattane. 

Filmové úspechy

Akonáhle sa osamostatnila, navštevovala množstvo hereckých agentúr, zúčastňovala sa konkurzov a popri tom ju bolo vídať tancovať  v kluboch, reklamách a klipoch. Deväťdesiate roky sa pre Jay stali začiatkom jej hereckej kariéry, kedy prvý krát vystúpila v komédii In living color, neskôr sa objavila vo filmoch Moja rodina, Vlak peňazí či Krv a víno. S príchodom roka 1997 mohli diváci uzrieť na plátnach kín jej dva filmy, Anaconda a Selena, ktoré jej priniesli nomináciu na Zlatý glóbus a nemalé honoráre. O rok neskôr sa blysla úlohou Karen v kriminálnej dráme Out of Sight a odmenou sa jej stalo milión dolárov a tiež prestížne ocenenie. Uznanie a úspech zožala najmä vo filmoch, kde si zahrala po boku svetových hviezd ako Ben Affleck, Richard Gere a Jane Fondová.

Skvelá spevácka kariéra

Lopezová sa, ale popri herectvu postupne čoraz viac dostávala do sveta spevu, kde sa vypracovala na popovú divu s miliónovými zárobkami. Dopomohol k tomu famózny úspech jej debutu If You My Love, ktorý sa dlhé obdobie držal na popredných priečkach americkej hitparády. Doteraz mnohí hútajú nad tým, či bola pesnička taká dokonalá, alebo za jej úspechom stála herecká popularita Jennifer. S veľkým nadšením prijalo v roku 1999 publikum jej prvý album On the 6, ku ktorému bolo natočených niekoľko atraktívnych a drahých videoklipov, ktoré si fanúšikovia nevedeli vynachváliť a dokázali ich s úžasom  sledovať celé dni.

Známy song Feeling So Good

Po obdivuhodných speváckych úspechoch začala Jay s nahrávaním nového albumu J.Lo, ktorý uzrel svetlo sveta v roku 2001. Nielen vďaka zvučnej piesni Feelin so good na albume znovu zaznamenala kráľovskú úspešnosť so štyrikrát platinovým statusom v USA a nomináciou najvýznamnejších hudobných cien. O rok sa speváčka mohla tešiť zo zápisu do Guinnessovej knihy rekordov, vďaka zbierke remixov, ktorú poznáme pod názvom Remixes.

Osobný život pripomínajúci melodrámu

Vypočítavý manžel Oyani Noa

Jej prvý manžel kubánsky čašník Oyani Noa ohúril príťažlivú krásku počas nakrúcania filmu Krv a víno. Vášeň medzi nimi bola taká silná, že uzavretie manželstva nenechalo na seba dlho čakať. Po roku sa ochladnutím citov manželia rozviedli. I keď udržiavali kamarátske vzťahy, po čase ukázal Noe svoju skutočnú tvár a začal Jennifer vydierať natočeným domácim videom. Lopezová však poukázala na platnosť manželskej zmluvy, ktorá takéto konanie nepripúšťa. Manžel jej po rokoch opäť začal klásť polená pod nohy vydaním knihy o ich spoločnom živote, za čo ho zažalovala, potom súd vyhrala a navyše si polepšila o pol miliónové odškodné.

Po boku Daddyho, Afflecka, Anthonyho i Rodrigueza

Rok 1999 priniesol J.Lo románik s Puffom Daddym, ktorý jej dopomohol ku sólovej kariére. Kriminálna činnosť a výbušná povaha rappera spôsobili rozchod páru a Daddyho nahradil Chris Juddy. Ten sa stal jej právoplatným manželom v roku 2001. Ani nie po roku speváčka Chrisa opustila, zaplatila mu 15 miliónové odškodné a v roku 2002 sa zasnúbila s Benom Affleckom. Túto správu všetci priaznivci prijali s neskutočnou radosťou, pretože obaja herci boli veľmi obľúbení. V Jennifer sa, ale začali prejavovať autoritatívne sklony, čo Benovi prekážalo a deň pred svadbou ohlásili, že sa rozchádzajú. Jenny poskytol náruč Mark Anthony, s ktorým sa v roku 2004 vzali a o tri roky neskôr mu porodila dvojčatá Maxa a Emmu. Rodina sa v roku 2014 rozpadla a Lopezová si opäť  začala vzťah s o 18 rokov mladším tanečníkom Smarthom. Vzťah pripomínal skôr telenovelu s množstvom hádok a škandálov a o 5 rokov stroskotal. K jej posledným nápadníkom patrí bejzbalista Alex Rodriguez – známy hollywoodsky lámač ženských sŕdc. I napriek tomu sa rozhodla, že sa s ním zosobáši.

Jennifer dnes

Nielen herectvom a spevom obohatila Lopezová svet umenia, pretože v súčasnosti sa venuje tvorbe modelov vlastnej značky a parfumov, ktorá nesie jej slávne meno. Okrem toho je majiteľkou reštaurácií v meste Pasadena s ponukou dobrôt, ktoré sem priniesla jej matka a stará mama. Nedávno jej producenti ponúkli stvárnenie hlavnej úlohy v melodráme Začnite znova, ktorá jej priniesla ovácie. Jej fanúšikovia denne očakávajú príchod nových hudobných lahôdok. A zdá sa, že sa dočkali, pretože 4, februára 2022 bol vydaný nový soundtrack Marry Me k rovnomennému filmu, ktorý naspievala spolu s Malumom. Jay sa dnes naplno venuje predovšetkým svojim deťom, dvojčatám Emme a Maxovi. Ako sama hovorí, je šťastná, že sa mohla stať matkou a cíti sa ako najšťastnejšia žena na Zemi. Svoje deti označila za lúče slnka, ktoré robia jej život krajším a lepším.

Zdroj / foto: wikipedia.org

Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.