Plávaním si zlepšíte kondíciu, posilníte telo i spálite tuky!

Spaľovanie tukov, posilňovanie tela i zlepšenie celkovej fyzickej kondície. To všetko prináša pravidelné plávanie. Okrem chôdze, behu, jazdy na bicykli a behu na lyžiach totiž patria medzi aeróbne aktivity s opakovacím charakterom. Na rozdiel od týchto činností má ale ešte jednu výhodu – plávaniu sa môže venovať takmer každý.

Ľudia s väčšou nadváhou či dokonca obezitou totiž nemôžu len tak začať behať, ich vysoká hmotnosť by totiž bola kvôli otrasom obrovskou záťažou na kosti a kĺby. To všetko ale vo vode odpadá. Záťaž je rozprestretá rovnomerne, čím sa z plávania stáva prirodzený pohyb.

Vhodné aj pre tehotné ženy

Na rozdiel od ostatných športov je plávanie vhodné aj pre tehotné ženy. Plávať teda môžu všetci bez ohľadu na vek aj fyzickú kondíciu. Pokiaľ však máte nejaké zdravotné problémy, najskôr sa radšej poraďte so svojím lekárom. Pri plávaní dochádza k posilňovaniu celého tela, pretože sa rovnomerne aktivujú všetky svalové skupiny. Pozitívny vplyv má aj na chrbticu, navyše sa zlepšuje aj dýchanie a kapacita pľúc. Práve z týchto dôvodov sa plávanie často odporúča ako účinná rehabilitácia.

Rýchlejšie spaľovanie tukov

Ďalšou prednosťou je, že plávanie pomáha spaľovať tuky. Musí však byť pravidelné – ostatne ako každý šport. Za hodinu aktívneho plávania môžete spáliť zhruba 1800 až 2000 kJ, čo je dokonca viac, ako keby ste hodinu išli na bicykli priemernou rýchlosťou 16 kilometrov za hodinu.

Ak chcete schudnúť, je potrebné dodržiavať niekoľko zásad – plávať aspoň 30 minút vkuse v čo najteplejšej vode (aspoň 28 °C), správne dýchať a cvičiť pravidelne – jednotlivé fyzické aktivity striedajte. Pri plávaní myslite na všetky svaly, ktoré v danej chvíli dostávajú zabrať.

Buďte spevnení

Príliš už nezáleží na tom, akým štýlom budete plávať – ​​či zvolíte prsia alebo kraul. Hlavné je, aby ste vybranú techniku ​​vykonávali správne. Nájdite si svoj rytmus a udržujte konštantnú rýchlosť.

Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.