Páni, viete ako na akné?

Akné je kožný problém, ktorý sa netýka len žien. Mastná pleť, uhry či biele pupáčiky na tvári často trápia aj mužov. Tieto problémy nemusia súvisieť len s obdobím dospievania, ale pokojne sa môžu prejaviť aj po 30 či 40 roku života. Správnou starostlivosťou o pleť sa akné môžu zbaviť aj muži.

Akné u mužov

Príčiny vzniku akné sú u žien aj mužov rovnaké. Nadmerná tvorba kožného mazu, upchávanie pórov a baktérie na pokožke. Tieto tri faktory stačia na to aby ste mali problém s akné.

Pleť mužov je mastnejšia než pleť žien. Väčšina žien po období puberty už s akné väčšie problémy nemá. Neplatí to ale pre pánov, u ktorých sa akné môže objaviť kedykoľvek. Na príčine je hlavne testosterón, ktorý zvyšuje činnosť mazových žliaz. Čím viac testosterónu máte, tým viac kožného mazu žľazy produkujú a vaša pleť je mastnejšia.

Uhry, alebo čierne bodky na nose netrápia len ženy ale aj pánov. Sú najmiernejším prejavom akné a jasným znakom toho, že sa vám upchávajú póry. Hneď ako ich zbadáte mali by ste konať.

Kozmetika pre pánov

V súčasnosti zoženiete aj kozmetiku pre pánov, ktorá vám pomôže zmierniť problémy s pokožkou. Kozmetika, ktorú používa vaša manželka alebo priateľka na aknóznu pleť vám nepomôže. Ženská pleť je jemnejšia a tenšia. Mužská pleť je hrubšia, obsahuje viac mazových žliaz a je aj mastnejšia.

Môžete sa ale kozmetikou pre ženy inšpirovať. Napríklad kozmetika Sébium, pre ženy, obsahuje rad produktov určených na starostlivosť o pleť. Nájdete v nej prípravky na čistenie pleti, denné aj nočné krémy, krémy na hydratáciu, upokojenie či zmiernenie zápalu.

Zaobstarajte si z radu pánskej kozmetiky produkty na problém ktorý vás trápi. Bežné čistiace peny vám stačiť nemusia. Vyberte si tie, ktoré prečistia pleť do hĺbky a tým pádom prečistia aj póry. Ďalej sa zamerajte na zloženie produktov a vyberte si z tých, ktoré obmedzujú tvorbu kožného mazuzmierňujú vznik zápalov v koži.

Ak vám pánska kozmetika na aknóznu pleť nepomôže obráťte sa na dermatológa. V opačnom prípade vás môže akné trápiť aj niekoľko rokov.

Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.