Obyčajné hodinky sú pasé, kúpte si smart watch

Ešte pred pätnástimi dvadsiatimi rokmi boli hodinky otázkou štýlu bez ohľadu na to, v akej sociálnej skupine ste sa pohybovali. Potom sa začali rýchlo vytrácať a ľudia ich nosili hlavne ako formálny doplnok k obleku či spoločenským šatám, teda pokiaľ sa ku konkrétnemu modelu hodili. Teraz sa hodinky na naše zápästie vracajú, ale v trochu inej forme ako predtým. Digitálne alebo ručičkové hodinky nahradili hodinky smart.

Výdrž batérie

Podobne ako každá iná nová technológia, chytré hodinky si prešli niekoľkými pôrodnými bolesťami, ktoré sa už ich výrobcom podarilo do značnej miery odbúrať. Ich zásadnou nevýhodou bola, a dodnes je, nízka výdrž batérie. Obyčajné múdre hodinky síce aj dnes vydržia len jeden, nanajvýš dva dni prevádzky, ale kvalitnejšie modely dnes vydržia nabité aj týždeň alebo dva. A nabíjať hodinky raz týždenne cez víkend už nie je nič hrozné.

Prispôsobí sa vám

Naopak prispôsobivosť šikovných hodiniek je ich silnou stránkou. Ich displej väčšinou môže vyzerať tak, ako si prajete, hodinky sa dajú ľahko upravovať. Podobne ako do mobilných telefónov, aj do chytrých hodiniek môžete inštalovať niektoré aplikácie a používať ich treba na platenie, čítanie správ, sledovanie cestovných poriadkov a ďalších užitočných maličkostí. V tomto ohľade samozrejme veľmi záleží na veľkosti displeja, na malých hodinkách si toho veľmi neprečítate.

Zdravie pod palcom

Chytré hodinky však vedia v spolupráci s vašim mobilným telefónom sledovať váš zdravotný stav. V závislosti od konkrétneho modelu môžu monitorovať napríklad:

  • Vašu tepovú frekvenciu v priebehu celého dňa
  • Merať vašu teplotu
  • Kontrolovať krvný tlak a úroveň stresu
  • Strážiť kvalitu spánku

Všetky tieto hodnoty navyše dlhodobo zaznamenávajú a môžu vás tak upozorniť v prípade, že je s vami niečo v neporiadku. Na základe uvedených dát totiž vie príslušná aplikácia spoznať, že na vás niečo lezie ešte predtým, než sa začnete cítiť chorí.

Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.