Nie je sprcha ako sprcha

Vybrať si vhodný typ sprchového kúta a sprchy nie je len otázkou dizajnu či ceny. Sprchovanie môže byť aj výborný spôsob relaxácie a pokiaľ nemáte v kúpeľni aj vaňu dajte si na výbere sprchy záležať. Poradíme vám na aké parametre sa pri výbere sprchy zamerať.

Ručná sprcha

Sprchové batérie so sprchovou hadicou a hlavou patria medzi klasiku. Ručné sprchy pozná každý. Patria medzi najpoužívanejšie a aj najobľúbenejšie na trhu. Stačí ak si k nim zaobstaráte sprchovú tyč alebo držia a nemusíte pri sprchovaní držať sprchu v ruke.

Problém, ktorý tento typ sprchy môže spôsobiť je možné poškodenie sprchovej vaničky ak vám vypadne z ruky.

Rozmery sprchovej hlavice

Čím je sprchová hlavica väčšia tým viac vody bude pri sprchovaní dopadať na vaše telo. Pravdou je, že väčšie hlavice sú aj ťažšie, čo zas nemusí vyhovovať menším deťom alebo seniorom.

Kompromisom môžu byť sprchové sety, ktoré obsahujú dve sprchové hlavice. Jednu pevnú, hlavovú a druhú menšiu, ručnú.

Prúd vody

Prúd vody, alebo ich množstvo je ďalším parametrom, na ktorý by ste sa pri výbere sprchovej hlavice mali zamerať. Zväčša natrafíte na hlavice s kombináciou prúdov. Akú kombináciu si vyberiete záleží od vás.

  • Univerzálny prúd – je ideálny na bežnú očistu, keď sa chcete len osprchovať. Tento typ prúdu často nájdete pri ručných sprchách.
  • Masážny prúd – dôkladne vymyje šampón a uvoľní stuhnuté miesta na tele. Po tomto type prúdu sa obzrite ak vás trápia boľavé alebo stuhnuté svaly a kĺby.
  • Relaxačný prúd – môžete si ho dopriať ak si zaobstaráte sprchový set (hlavová sprcha). Kvapky dopadajúce na vaše telo jemne masírujú nervové zakončenia v pokožke.
  • Ekologický prúd – voda sa v sprchovej hlavici mieša so vzduchom čím sa znižuje spotreba vody. Nemusíte sa obávať, že sa pri tomto type prúdu neumyjete. Voda sa nerozstrekuje do okolia a vy sa môžete dôkladne osprchovať a ešte aj ušetriť.

Dizajn

Dopriať si relax pri sprchovaní je otázkou nie len typu sprchy a sprchovej hlavice ale aj celkového dizajnu kúpeľne. Pri zariaďovaní klaďte dôraz na estetiku a zladenie jednotlivých prvkov v kúpeľni. Je jedno akému štýlu bývania či farbe dávate prednosť, dôležité je aby ste sa v nej cítili naozaj dobre.

Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.