Nie je potrebné chodiť do posilňovne, cvičiť môžete aj doma

Za peniaze, ktoré vás stojí permanentka do najbližšieho fitness centra, si môžete hravo vybaviť domácnosť niekoľkými šikovnými pomocníkmi, s ktorými môžete cvičiť aj doma. Obvykle vám nezaberú veľa miesta, domácim cvičením ušetríte čas a po nejakej dobe aj peňaženku. Výsledky budú rovnaké, ak nie lepšie ako v skutočnej posilňovni.

Kettlebell

Zvláštne vyzerajúca činka pripomína svojím tvarom staromódnu čajovú kanvicu, po ktorej tiež dostala meno. Kettlebelly sa predávajú s rôznou hmotnosťou, obvykle začínajú na 4 a končia na 20 kilogramoch. Majte na pamäti, že na správne cvičenie budete potrebovať dva, do každej ruky jeden. Ak zvolíte najťažší variant, za oba dohromady miniete zhruba dvetisíc. Pre správne cvičenie s kettlebellom je dobré inšpirovať sa inštruktážnymi videami, na Youtube ich nájdete množstvo.

Gymnastická lopta

Veľká gumová lopta, ktorú určite poznáte, vás vyjde na dve alebo tri stokorunáčky. Nie je síce úplne skladný, ale skvele nahradí poltuctu drahých a veľkých posilňovacích strojov. Pri cvičení na gymnastickej lopte pracujete s kostrovými svalmi, ktoré sa dajú len ťažko precvičiť iným spôsobom. Navyše využívate váhu svojho vlastného tela, čo je podľa odborníkov a trénerov tá najlepšia a najdravšia záťaž, s ktorou môžete cvičiť.

Rotopéd

Cyklistika je v Česku obľúbená voľnočasová kratochvíľa, ale po väčšinu roka jej nepraje počasie. Obyčajný domáci rotopéd je výrazne lacnejší ako bicykel, kvalitné kúpite už za 4 tisíc korún. Fitness tréneri odporúčajú umiestniť rotopéd pred televíziu. Až budete sledovať film, alebo napríklad svoj obľúbený seriál, sadnite namiesto gauča do sedla a šliapnite do pedálov. Zábavu si užijete rovnakú, ale urobíte tým niečo pre svoje zdravie.

Doma môžete na cvičenie ľahko využívať tiež:

  • Hrazdu (obstarávacia cena od 20€)
  • Klasické švihadlo (obstarávacia cena 5€)
  • Sadu činiek (obstarávacia cena od 40€)
Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.