Neviete čím potešiť vašu manželku? Darujte jej umývačku riadu

Viete, ako urobiť radosť vašej manželke či priateľke na jej narodeninový alebo meninový deň? Obdarujte ju skvelým praktickým pomocníkom – umývačkou riadu. Ušetrí nielen jej vzácny čas, ale i množstvo vody a energie a umývanie riadu sa stane príjemnou činnosťou. Je skvelé, že si môžete vybrať z z množstvo modelov, ktoré sa líšia svojim objemom, programami aj komfortnými funkciami.

Voľne stojaca alebo vstavaná

Výhodou voľne stojacej umývačky riadu je to, že ju môžete prenášať a umiestniť, kdekoľvek vám to vyhovuje. Možno vás bude trochu rušiť svojou hlučnosťou, ale jej cenovú prijateľnosť určite oceníte. Vstavaná umývačka je vyrobená tak, aby ju bolo možné zabudovať do kuchynskej linky. Vytvorí s ňou jeden atraktívny celok pôsobiaci elegantne a veľmi esteticky, úspornosťou priestoru. Ak sa zameriame na energetickú náročnosť, súčasný trh ponúka široký výber triedy A až A+++, ktoré predstavujú garanciu minimálnej spotreby vody a energií. Najmodernejšie modely disponujú spotrebou vody 6 – 9 litrov počas jedného umývacieho cyklu. Pri lacnejších typoch je spotreba vody 10  až 15 litrov. Dôležitým parametrom je však aj účinnosť sušenia, kde rozlišujeme triedy A až G. Najefektívnejšiu kvalitu sušenia predstavuje trieda A, tie ostatné ju majú o niečo nižšiu.

Kapacita a veľkosť

Súčasné umývačky riadu sú vyrábané v dvoch šírkach, a to 45 cm alebo 60 cm. Ak vašu domácnosť obýva málo členov, vyskúšajte užší model. Ale keď je vás viac, radšej siahnite po širšom type s rozmernejším objemom. Kapacita zariadenia je daná počtom súprav riadu, ktoré umývačka pojme. Pod jednou súpravou si predstavte jeden dezertný, plytký a hlboký tanier, hrnček, pohár a príbor. Umývačky so šírkou 60 cm majú štandardnú kapacitu 12 súprav, užšie disponujú kapacitou 10 súprav riadu prípadne aj menej.

Základné programy

Veľmi obľúbený je Automatický program, lebo vďaka nemu si umývačka dokáže sama navoliť program podľa úrovne znečistenia a objemu práve uloženého riadu. Rýchly program si poradí s ešte čerstvými škvrnami, energeticky úsporný Program Eco využíva nižšiu teplotu s predĺženým časom umývania. A keď si neviete rady so silne zaschnutými škvrnami, výbornou voľbou je Intenzívny program požívajúci vysokú teplotu vody. A ak túžite po bezchybne umytých a žiarivo lesklých sklenených pohároch či miskách, zvoľte si špeciálny Program na umývanie skla.

Fantastické komfortné funkcie

  • Automatické dávkovanie – prístroj si sám nadávkuje potrebné množstvo umývacieho saponátu.
  • Zvukový signál – upozorní vás na to, umývanie je ukončené.
  • Svetelný lúč – svetelné body s rôznou farebnosťou , ktoré sú premietané priamo na podlahu vám dávajú vedieť, aký je priebeh čistenia.
  • Inventorový motor – zaručí vám plynulý a tichý chod, nízku energetickú spotrebu a mimoriadnu životnosť.
  • Kondenzačné sušenie – excelentná funkcia, ktorou sa vodná para mení na vodu s následným odtokom do špeciálnej nádoby.
Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.