Na ostrove Ischia si príjemne oddýchete nielen v Poseidonových záhradách

Čarokrásny ostrov Ischia nájdete na juhu Talianska v západnej oblasti Neapolského zálivu. Vďaka svojej rozlohe 46,2 km² patrí tento vulkanický ostrov s množstvom vyhasnutých sopečných ohnísk medzi tie najväčšie.

Priláka vás nielen svojou úžasnou klímou plnou slnka, ale i nádhernou prírodnou scenériou a bohatou zeleňou. Za zmienku určite stojí aj priezračne čisté more s príťažlivými plážami a milým domácim obyvateľstvom a tiež zdraviu prospešné termálne pramene, ktorých účinky poznali už starí Rímania.

Aragónsky hrad i nádherná pláž Citara

Najľudnatejším a zároveň najväčším prístavnom prístavom ostrova je mesto s rovnomenným názvom Ischia. Okúzli vás neustálym ruchom, atrakciami, útulnými reštauráciami, barmi či obchodíkmi so zaujímavými suvenírmi, pestrofarebnými doplnkami i oblečením. V blízkosti mesta môžete obdivovať úchvatný Aragónsky hrad, ktorého staviteľom bol v 15. storočí kráľ Alfonz Aragonský. Zaujímavosťou je, že bol vytesaný do skaly a neskôr prepojený s pevninou mostom Ponte Aragonese.

Starobylé historické letovisko Forio svojimi historickými pamiatkami láka v súčasnosti čoraz viac turistov. Dodnes je označované ako mesto veží  kedysi slúžiacich na hlásenie vtrhnutia nepriateľských vojsk. Jedným z najkrajších skvostov  je snehobiely kostol s fantastickým výhľadom na more Santa Maria del Soccorso, ktoré predstavuje zmes  gotiky, renesancie a baroka.

Vo Forio si výborne oddýchnete na známych plážach Cava dell Isola, Chiaia a San Francesco, ale tou najkrajšou je predsa len pláž Citara. Okrem toho, že je rozlohovo najväčšia, zdobí ju zlatožltý piesok a obrovský počet vynikajúcich barov a reštaurácií. Sant Angelo je ďalšie čarovné mestečko s bohatou tradíciou rybolovu. Nachádza sa v najjužnejšej často ostrova a bude pre vás zárukou pokojnej a jedinečnej romantickej dovolenky aj preto, lebo tu platí prísny zákaz vjazdu áut a príroda tak vyniká panenskou čistotou.

Blahodarné liečivé účinky Poseidonových záhrad

Turisticky neodolateľným miestom Ischie sú hlavne terasovito usporiadané záhrady, ktoré miestni volajú Poseidonove. Sú situované v kopcoch a obklopené voňavou bujnou zeleňou a návštevníkom ponúkajú lákavý výhľad na modrozelené more. Celý komplex sa rozprestiera na 6 hektároch s viac ako 20 bazénmi, pričom každý z nich má odlišnú teplotu vody od 15 °C do 40 °C.

Ak potrebujete podporiť srdcovo – cievny systém, určite využite liečivú silu Kneippových alebo aj Japonských kúpeľov. Kneippove spočívajú v striedavom ochladzovaní a ohrievaní nôh prostredníctvom pôsobenia vody, čím sa krvné cievy rozšíria a zlepšia činnosť krvného obehu. Terapia Japonských predstavuje bazénik oválneho tvaru a chôdza do kruhu. Polovica dráhy bazéna je naplnená studenou a tá druhá zas teplou vodou. Na dne sú rozsypané drobné kamienky, ktoré vyvolávajú mierne dráždenie, a tým aj skvelé premasírovanie chodidiel, čo osoží najmä nervovému systému.

A keď budete chcieť vaše telo rozmaznávať príjemnými relaxačnými masážami, procedúrami s kvalitnou kozmetikou a fyzioterapiou, rozhodne navštívte prvotriedne wellness centrum. Na úplnom vrchole termálneho parku objavíte jaskyňu, kde určite oceníte mimoriadne prospešné účinky prírodnej sauny nachádzajúcej sa priamo v nej. Za vstup do wellness centra a za jednotlivé procedúry sa platí osobitne. Po ozdravných kúrach si potom môžete s radosťou  dopriať chuť lahodnej kávy či miestnych špecialít

Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.