Máme ho doma väčšinou každý: Pivo obsahuje veľké množstvo vitamínu B a teplé lieči prechladnutie

Podľa jednej fínskej štúdie sa zistilo, že každá fľaša piva znižuje riziko vzniku obličkových kameňov až o 40%. Navyše zlepšuje trávenie, najmä pivo tmavé. Je tu obsiahnutá rozpustná vláknina, ktorá zohráva dôležitú úlohu pri prechode čriev. Nedostatok vlákniny spôsobuje väčšinou zápchu.

Ďalšie fakty známe o pive

Pitie piva tiež prispieva k zníženiu hladiny LDL cholesterolu. Obsahuje množstvo vitamínov B (B1, B2, B6 a B12. Vitamín B12 je známe antianemikum. Pivo tiež posilňuje kosti, pretože je tu kremík, ktorý zvyšuje ich hustotu.

Pivo je taktiež liekom na nespavosť. Po pive sa nám dobre spia vďaka laktoflavínu a kyseline nikotínovej. Oproti nepivárom znižuje pivo aj riziko infarktu až o 40 – 60%. Je dobrou prevenciou krvných zrazenín. U pivárov je menej pravdepodobné, že ochorie na Alzheimerovú chorobu či demenciu, údajne totiž zlepšuje pamäť. Na univerzite v Montreale potvrdili aj fakt, že dva poháre piva denne pomáhajú znížiť stres aj úzkosť z povolania.

Pivo ako liek na prechladnutie

Je neuveriteľné, že pitie teplého piva zaberá na prechladnutie. Jačmeň má totiž zahrievajúce účinky, zlepšuje krvný obeh a uľahčuje dýchanie. Pokiaľ sa vám teda namáhavo dýcha, pivo by vám s tým malo pomôcť. Poskytuje aj úľavu pri bolestiach kĺbov a zvyšuje imunitu. Do teplého piva v množstve jednej fľaše pridajte štyri malé lyžičky medu.

Dobrá správa: krajšia pleť vďaka pivu

Niektoré vitamíny v pive regenerujú pokožku a majú pozitívny vplyv na pigmentáciu. Koža sa tak stáva hladšia a vláčnejšia.

Myšlienkou pri týchto výhodách nie je samozrejme žiadne opíjanie sa, ale dať si osviežujúce pivo tu a tam v rozumnej miere prináša aj isté zdravotné benefity, ako sami vidíte. Pôsobí blahodárne, ako vnútorne, tak zvonka pri rôznych kozmetických a kúpeľných procedúrach.

Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.