Ginkgo biloba vám osvieži pamäť a posilní cievny systém

Vedeli ste, že ginkgo biloba je v podstate strom, ktorý je živou fosíliou, čo znamená, že sa prvý krát objavil pred mnohými miliónmi rokov a svoju podobu takmer vôbec nemenil. Ginkgo je výnimočné tým, že obsahuje vyše 60 účinných látok, ktoré v žiadnej inej rastline nenájdete. Je zdrojom ginkgolidov, kvercetínu, kamferolu, flavonoidov, ale i vápnika, fosforu, horčíka a vitamínov A, B a C.

Pozitívne účinky ginkga

Podporuje činnosť pamäte a krvného obehu

Ginkgolidy obsiahnuté v listoch a semienkach ginkga napomáhajú správnemu prekrveniu končatín vďaka schopnosti rozširovať cievy a jemné vlásočnice – kapiláry. Sú skvelým prírodným prostriedkom pri liečbe porúch mozgovej činnosti a nedostatočného prekrvenia mozgu, zhoršení zrakovej ostrosti, strate rovnováhy i poruchách koncentrácie. Dokážu podporiť nielen pamäť, ale aj schopnosť sústrediť sa a odstrániť nepríjemnú úzkosť.

Flavonoidy a mastné kyseliny v ginkgu svojimi protizápalovými, antibakteriálnymi, antiseptickými účinkami preukázateľne preliečia infekcie priedušiek, pľúc, žalúdka, čriev i obličiek. Pomôžu aj vtedy, ak vás trápi gastritída spôsobená mikróbom Helicobacter pylori a sú tiež osožné pri príznakoch alergie, pretože pôsobia ako prírodné antihistaminikum.

Chráni kožu, vlasy, nechty i pohybový aparát

Ginkgo je obľúbené aj vďaka tomu, že znamenite ochraňuje sliznice očí, nosa, úst, podporuje skoré zahojenie rán, zmierňuje pocity únavy a vyčerpanosti a pre telo je zdrojom energie. Je to preto, že v jeho listoch sa nachádzajú cenné vitamíny skupiny B a provitamín A ovplyvňujúci tvorbu očného a kožného farbiva. Očný pigment, voláme ho rodopsín oddiaľuje vznik šeroslepoty a kožný – melanín chráni pokožku  pred škodlivým nadmerným pôsobením slnečných lúčov.

Minerály ako horčík, vápnik, fosfor, ktoré taktiež nájdete v ginkgu oceníte pri regenerácii kĺbov, svalov, chrupaviek a šliach. Horčík je navyše prospešný pre zachovanie duševnej pohody a správnej funkcie nervovej sústavy.  A ak je vaším problémom osteoporóza so zníženou hustotou kostí a horšou pohyblivosťou pohybového aparátu alebo trpíte zvýšenou kazivosťou zubov, krivicou či svalovou slabosťou, určite siahnite po ginkgu. Kosti dôkladne mineralizuje a zároveň ich zbaví krehkosti.

Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.