Do akých panvíc investovať?

Panvice sú základným vybavením, ktoré by nemalo chýbať v žiadnom stravovacom zariadení. Tento kuchynský riad umožňuje vyprážanie, dusenie a pečenie. Kuchynské panvice sú na trhu k dispozícii v rôznych variantoch a sú určené na prípravu rôznych pokrmov.

Nákup profesionálnej panvice je investíciou na dlhé roky, preto sa oplatí starostlivo vybrať model, ktorý splní všetky Vaše požiadavky. V tomto článku sa na tento kuchynský riad pozrieme bližšie a poradíme našim čitateľom, na čo si dať pri jeho výbere pozor. Pokiaľ Vás táto téma zaujíma a chcete sa dozvedieť viac informácií, prečítajte si tento článok!

Aké vlastnosti by mala mať dokonalá panvica?

Vyberte takú panvicu, ktorá vyhovie potrebám Vašej kuchyne. Pokiaľ Váš podnik podáva hlavne palacinky, rozhodnite sa pre panvice určené pre ich pripravu. Nie všetky modely na trhu sú určené napríklad pre indukčné sporáky, preto treba pamätať na to, aký typ sporáka máte vo Vašej kuchyni. Dôležitým faktorom je materiál, z ktorého je panvica vyrobená. Medzi najobľúbenejšie patria:

  • teflónová panvica – jeden z najobľúbenejších a najlacnejších modelov. Na jeho povrchu je špeciálny nepriľnavý povlak, vďaka ktorému môžeme pri vyprážaní použiť oveľa menej tuku – pripravované pokrm sa nepripáli.
  • liatinová panvica – model s vysokou odolnosťou voči poškodeniam, škrabancom a rozbitiu. Je to skvelá alternatíva žiaruvzdorného riadu, liatinové panvice je možné používať aj v rúre.
  • keramická panvica – vhodná na vyprážanie, pretože je odolná voči veľmi vysokým teplotám. Tento riad sa veľmi ťažko poškriabe a vďaka špeciálnemu povlaku je jedlo pripravené naozaj rýchlo.
  • titánová panvica – odolná voči poškodeniam a škrabancom, jej kúpa je zaručene investíciou na mnoho rokov. Väčšinu modelov je možné umývať v umývačkách riadu, čo urýchli prácu v kuchyni.
  • hliníková panvica – tento model určite nájdete v každej domácnosti. Je ľahko dostupný, univerzálny a lacný. Táto panvica je charakteristická svojou ľahkosťou – skvele sa hodí na miešanie potravín bez použitia iných pomôcok.

Pri výbere panvice neodporúčame sa riadiť iba cenou. Pokiaľ zakúpite najlacnejší dostupný model, je veľmi pravdepodobné, že už po niekoľkých týždňoch bude nepoužiteľný.

Stavte na značku Stalgast!

Širokú ponuku pripravila spoločnosť Stalgast. Cateringová panvica musí byť predovšetkým odolná a praktická. Všetky tieto vlastnosti majú výrobky práve tejto značky! Stalgast je poľská spoločnosť, ktorá od roku 1990 vyrába a predáva inovatívne vybavenie, príslušenstvo, náčinie a pomôcky určené pre profesionálnu gastronómiu. Ich produkty spĺňajú požiadavky aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Ako sa vyrába panvica na paellu?

Na prípravu tohto aromatického a chutného španielskeho pokrmu je vhodná panvica na paellu. Charakteristickým rysom tejto panvice je jej pevné dno a vyššie steny – to značne uľahčuje prípravu pokrmu. Panvica na paellu je vybavená dvoma držadlami, ktoré uľahčia jej manipuláciu. Výrobok je žiaruvzdorný, pretože paelly sa pripravujú na otvorenom ohni.

Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.