Čo navštíviť pri výlete do Rakúska?

Pred pár rokmi sme zavítali do vianočnej Viedne. Výlet autobusom bol pohodlný a príjemný. Viedeň je nádherné mesto a obzvlášť, keď je zahalené vianočnou atmosférou a ozdobami, je plné zážitkov. Stánky s najrôznejšími dobrotami alebo darčeky z ciest, ulice plné ľudí, domácich i turistov…

Viedeň je plná historických pamiatok. Za videnie stojí Viedenská štátna opera, Umeleckohistorické múzeum, zámok Schönbrunn, kostol svätého Karola Boromejského, Kostol minoritov, viedenský parlament v gréckom štýle a mnoho ďalších.

Rakúsko láka k výletom a dovolenkám nielen svojim hlavným mestom, ale aj malebnou krajinou, vysokohorskou turistikou, alpskými lyžiarskymi strediskami a samozrejme aj ďalšími hradmi, zámkami a inými pamiatkami.

Ľadovec Hintertux má vynikajúce snehové podmienky na lyžovanie 365 dní v roku. Po celú túto dobu je aj ako jediný rakúsky ľadovec v prevádzke. Dosahuje výšku 1 500 – 3 250 m nad morom. K dispozícii je tu na 86 km zjazdoviek najrôznejšie obtiažnosti.

Po Viedni je druhým najnavštevovanejším mestom Salzburg. Leží neďaleko hraníc s Nemeckom. Je štvrtým najväčším mestom Rakúska a žije v ňom cca 210 000 ľudí. V Salzburgu nevynechajte návštevu pevnosti Hohensalzburg, Mozartov rodný dom, miestnu zoologickú záhradu, prírodovedné múzeum Haus der Natur, múzeum moderného umenia, múzeum hračiek, Stieglov svet piva alebo DomQuartier Salzburg. Ide o najnavštevovanejšie miesta.

K výletom lákajú aj nádherné panorámy Solnohradských jazier. Medzi najznámejšie a najkrajšie alpské jazerá patria Mondsee, Wolfgangsee a Hallstattersee. Jazero Mondsee je najteplejšie, v lete teplota vody dosahuje až 27 stupňov Celzia. Najhlbšie jazero s 200 metrovou hĺbkou je Traunsee.

A pokiaľ chcete mať poriadny rozhľad, potom si nenechajte ujsť vrchol Schaffberg. Hore vyjdete pohodlne vláčikom. V stanici sa na obrazovkách presvedčte, že je hore krásne počasie a rozhľad. Je ale pravda, že počas polhodinovej cesty smerom nahor, sa môže počasie aj výhľad dramaticky zmeniť. Pokiaľ sa ale zadarí, budete mať nezabudnuteľný zážitok na celý život.

Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.