Čile nie je známe len vďaka koreniu, objavte jeho nevšedné zaujímavosti

Mnoho ľudí spája Čile s korením rovnakého mena a vznešenými horami, ktoré zaberajú široké územia tejto krajiny. Rovnako ako ktokoľvek iný, aj Chilané majú kultúrne zvláštnosti, ktorým cudzinci nerozumejú tak ľahko. Ale niektoré ich zvyky sú tak neobvyklé, že by mohli šokovať nepripraveného cestovateľa.

Miestni obyvatelia sú nadváhou v pohode

Kypré krivky sú v Čile uprednostňované. Veľa Chilanov sa nestará o ženský vzhľad. Muži sa viac zaujímajú o manželku, ktorá vie variť a starať sa o ich dom. V bohatších rodinách, kde si môžu dovoliť domácu pomoc, majú však dievčatá väčší sklon starať sa o seba. Chodí do posilňovne a kozmetických salónov.

Piatok trinásteho je tu len obyčajný deň

Piatok 13. sa tu nikto nebojí. Chilané sa tiež nevyhýbajú čiernym mačkám a iným zlým známkam. Utorok trinásteho je iná vec. V tento deň miestni obyvatelia očakávajú rôzne nešťastia.

Ženy bežne zastávajú mužské práce

Čílske ženy môžu robiť akúkoľvek prácu, ktorú môžu robiť muži, vedia, ako používať kladivo a vŕtačku. Miestni muži by boli prekvapení, keby žena nemohla robiť všetky tieto veci.

Chilané nosia doma bundy a topánky

Na rozdiel od toho, čo si mnohí myslia, Čile nemá celoročné leto. V skutočnosti je tu od júna do augusta celkom chladné počasie. To je dôvod, prečo nosia doma teplé oblečenie.

V Čile sa nedočkáte večere

Všeobecne si myslíme, že večera je podstatné jedlo skladajúce sa z teplého jedla, predjedla, nápoja a niekedy aj dezertu. Ale v Čile ľudia večer veľmi neje. Pravidelná večera sa tu skladá z niekoľkých malých sendvičov s čajom.

Nepoužívajú prikrývky

Za teplého počasia Chilané samozrejme spia pod ľahkým plachtou. Ale v zime nepoužívajú povlak na prikrývku zime. Jednoducho si prikrývku položí na prestieradlá. Myslí si, že je to oveľa jednoduchšie.

Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.