Chcete variť, piecť a grilovať pomocou jedného spotrebiča? Zakúpte si elektrický multifunkčný hrniec

Elektrický multifunkčný hrniec patrí medzi výborných inteligentných pomocníkov v kuchyni. Pripravované pokrmy nielenže pečie, varí, frituje, smaží, ale je schopný nahradiť čoraz obľúbenejší ryžovar. Zišiel by sa vám tento majstrovsky vyrobený spotrebič? Ak je vaša odpoveď kladná, pozrime sa spolu na to, aké rôzne typy dnešný trh ponúka?

Materiál nádoby a plášťa

Ak si chcete ukuchtiť jedlá kvalitne, rýchlo a za pomoci tej najmodernejšej technológie, poohliadnite sa po multifunkčnom hrnci. Jeho vonkajšia časť je často zhotovená z kovu, skla aj plastu. Vnútro vypĺňa hliníkový, teflónový, nerezový alebo keramický materiál. Teflónové spoznáte podľa vynikajúcej nepriľnavej úpravy s dlhou životnosťou, vďaka ktorej nebude nutné používať takmer žiaden olej.

Nerezové vás zas  prekvapia brilantnou mierou odolnosti a pevnosti, taktiež vyznačujúcu sa nepriľnavosťou a vysokou kvalitou. Hrnce s unikátnou keramickou úpravou so obľúbite nielen pre ich odolnosť proti poškriabaniu, ale aj preto, že si pri príprave vyžadujú iba minimálne množstvo tuku so zachovaním všetkých významných nutričných hodnôt. Absolútne zdravotne bezchybný a hygienicky nezávadný materiál predstavujú  kameninové modely.

Vedeli ste, že sú vysoko mrazuvzdorné a odolné voči nadmerným teplotám? Jedlá, ktoré si v nich upečiete, uvaríte či usmažíte vás nadchnú famóznou a lahodnou chuťou. Keď sa vašou voľbou stanú liate hliníkové hrnce, buďte si istí, že vám vydržia veľmi dlho teplo v nich bude roznášané rovnomerne.

Inteligentné programy

  • Grilovanie – ocenia ho labužníci grilovaného mäsa, ktorí nevedia  neodolať chrumkavej do zlata upečenej kôrke.
  • Varenie v pare – vitamíny, minerály a dôležité živiny sa vďaka tomuto skvelému programu z jedla nevytratia.
  • Vyprážanie – pre tých, ktorí sa s radosťou vychutnávajú lahodnosť vyprážaných rezňov je táto funkcia priam stvorená.
  • Tlakové varenie – účinkom pary bude jedlo výborne pripravené.
  • Dusenie – je zárukou prvotriednej prípravy pokrmov, pri ktorej je jedlo iba časťou ponorené v tekutine a zároveň je vystavené vynikajúcim účinkom pary.
  • Fritovanie – pomocou oleja a fritovacieho koša môžete vaše fantastické hranolky servírovať za pár minút.
  • Pečenie – perfektný program pre milovníkov nadýchanej bublaniny či kysnutých orechových aj makových závinov a štrúdlí.
  • Ryžovar – túto výbornú prílohu k jedlu si rád dopraje každý. Môžete v ňom uvariť všetky odrody ryže, ktorá si prostredníctvom termostatického režimu uchová teplotu a prípravou v pare aj všetky blahodarné živiny.
  • Displej – je schopný komfortne ovládať celé zariadenie a orientovať sa v ňom. Ponúka množstvo receptov, podľa ktorých následne vložíte požadovanú gramáž potravín, zvolíte príslušný program a v priebehu 15 minút si už môžete zamaškrtiť na delikatese. Teplotu si regulujete funkciou Nastaviteľná teplota, Odloženým štartom si nastavíte čas spustenia prevádzky a Automatickým vypnutím sa predvolený program ukončí a hrniec sa vypne sám.
Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.