Chcete si vychutnať tú najdelikátnejšiu kávu? Pripravte si ju v kávovare

Jemnej a lahodnej chuti čiernej kávy či cappucina je ťažké odolať. A pokiaľ radi trávite príjemné chvíle oddychu pri šálke tohto delikátneho nápoja, poobzerajte sa po kvalitnom kávovare s atraktívnym dizajnom v peknom farebnom prevedení a s tými najmodernejšími funkciami.

Typy kávovarov

Kapsulový kávovar

Ak potrebujete menší praktický kávovar na extra rýchlu prípravu rôznych druhov vášho obľúbeného moku, kapsulový je pre vás tým najideálnejším riešením. Obsluhuje sa absolútne jednoducho. Po vložení kapsuly je káva v priebehu pár sekúnd pripravená. V každej vákuovo zabalenej kapsuli objavíte dávku čerstvo zomletej kávy s nezameniteľnou arómou. Prvotriedne typy pracujú pomocou mimoriadne výkonného čerpadla s profesionálnym tlakom. Súčasťou príslušenstva aj nádoba na mlieko a speňovač. Pomôžu vám vykúzliť nielen výnimočné espresso, ale i capuccino so zamatovou penou.

Automatický kávovar

Tento model je spojením príťažlivého dizajnu a vysoko profesionálnej prípravy kávy. Ak si chcete dopriať silné espresso s unikátnou chuťou, vyberte si práve tento typ kávovaru. A viete, ako ho správne ovládať? Najskôr si zvolíte nápojový druh, následne požadovanú veľkosť šálky a na záver intenzitu kávy. Plnoautomatický kávovar je vybavený odolným vstavaným mlynčekom, ktorý sa dokáže sám postarať o skvelé namletie perfektnej kávy. Kávové zrná melie na viacerých stupňoch , čím získate extra jemný prášok, ale aj nahrubo pomletú kávu. Príjemným bonusom je tryska na horúcu paru, vďaka ktorej sa môžete tešiť na lahodne hustú penu našľahanú z mlieka. Prekvapením je samočistiaca schopnosť zariadenia, ktorý sa opláchnutím sám zbaví zvyškov od kávy, mlieka i capuccina. Komfortné senzory vám pripomenú, kedy je nevyhnutné vymeniť filtre, doplniť zásobníky a prístroj odvápniť.

Pákový kávovar

Keď vám nestačí si iba vychutnať nezameniteľnú chuť capuccina, espressa alebo latte macchiato a túžite zažiť rituál pri ich príprave, siahnite po pákovom kávovare. Dômyselný systém jeho vyhotovenia vám majstrovsky pripraví zomletú kávu vysypanú do sitka upevnenom v špeciálnom držiaku. Kvalitnejšie typy vás oslovia zabudovaným mlynčekom , ktorý je garanciou excelentne namletej zrnkovej kávy. A ak si budete želať v nápoji aj lahodnú chuť mlieka, tento model vám ponúkne jeho zahriatie alebo napenenie.

Doplnkové funkcie

  • Časovač – čas na spustenie chodu kávovaru si určujete vy sami.
  • Predhrievanie šálok – káva či capuccíno sa pripravuje v zahriatej šálke, čím je postarané o udržanie jeho teploty i výbornej chuti.
  • Smart výbava – vynikajúca funkcia pre ovládanie prístroja cez smartfón.
  • Automatické odvápnenie – zariadenie vám oznamuje, že je nutné vloženie tablety alebo prášku na zbavenie sa vodného kameňa. Kávovar bude žiariť čistotou a vaša káva si uchová brilantnú chuť a arómu.
Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.