Chcete cestovať aj so psím miláčikom? Poradíme, čo si pripraviť

Doba dovoleniek je v plnom prúde, veľa ľudí má svojich domácich miláčikov, ktoré by najradšej vzali so sebou. Ak svojho psa nechcete nechávať doma s niekým cudzím, je nutné si dovolenku vopred naplánovať, pretože môže byť ťažké nájsť miesto, kde vás ubytujú aj so zvieraťom. Nie je to ale nemožné a dovolenku si môžete užiť aktívne.

Čo pes na dovolenku potrebuje?

Môžete využiť kempy, hotely, cestovať autobusom, autom alebo vlakom. V kempoch nájdete vždy nejaké miesto, či sa jedná o stan alebo karavan. Myslieť ale musíte na to, či je váš pes zvyknutý na dlhé cesty autom. Niektorým sa robí zle alebo celú cestu kňučí alebo vyjí. Dlhšiu cestu si teda radšej naplánujte a vyberte si kemp, ktorý miláčikmi povoľuje.

Niektoré kempy sú pre psov priamo stvorené, ale iné ich iba tolerujú, takže nemajú žiadne špeciálne vybavenie. Môžete nájsť také, ktoré majú ponuky pre majiteľov psov aj ich miláčikov. Okrem toho, že môžete cestovať autom, využiť na cestovanie so psom môžete aj vlak. Je to pohodlný spôsob, ako sa dopravovať na rôzne miesta, a naviac tu máte viac miesta ako napríklad v autobuse.

Niektoré firmy ponúkajú aj prepravné boxy pre psov

Psy, ktoré sú menšieho vzrastu, môžu cestovať v boxoch. Tí, ktorí sa do nich nezmestia, musia mať celý čas cestovania vo vlaku nasadený náhubok. Je tak nutné naňho psa zvyknúť, pokiaľ ho nikdy nenosil. Niektorí dopravcovia ponúkajú cestovanie menších psov zadarmo, z iných si priplatíte. Ale ešte než vyrazíte na cestu, je potrebná dôkladná príprava.

Pes by mal zvládať základné povely ako „sadni“, „ľahni“ alebo „k nohe“. Ak viete, že vás pes ťažko zvláda stresové situácie a je úzkostlivý a nemá dôveru k ostatným, posilňujte puto medzi vami. A pokiaľ nie je zvyknutý na náhubok, postupne ho naň naučte. Zo začiatku stačí krátka chvíľka, ktorú postupne predlžujte. Nezabudnite psovi vziať doklad o očkovaní a čipovaní.

Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.