CFMOTO 800MT Sport – spoľahlivý kamarát na ďaleké cesty

CFMOTO 800MTAA Sport je jedným príťažlivým, sebavedomým a vydareným kúskom hlavne čo sa týka dizajnového hľadiska. Vytvorili ho v rakúskom dizajnérskom štúdiuKiska Design. Nádrž má síce priemerný objem 19 litrov, ale mohutná kapotáž po bokoch motorky aj rozmernejšie sedadlo z nej robí na pohľad obrovský stroj.

Mohutný posed je zárukou pohodlia

Objemnosť motocykla vám zabezpečí pohodlný posed a vďaka širokým a vysokým riadidlám aj vzpriamené držanie tela s pažami prirodzene naširoko. Mohutné čalúnené sedadlo je veľmi príjemné ako aj za ním umiestnené vyvýšené sedadlo pre spolujazdca, ktoré vám môže poslúžiť aj ako opierka. Pokračujeme ergonómiou pozostávajúcou zo spojkovej a brzdovej páky, ktoré je možné nastaviť súčasne a nie v niekoľkých krokoch. Jednoduchým vyskrutkovaním kolíka na riadiacej páčke a preložením do jednej z dier si nastavíte výšku a dĺžku radličky. Všetky tlačidlá sú ľahko uchopiteľné, čo ocenia jazdci s menšími dlaňami, pomocou zrkadiel zas získate výborný prehľad o situácii za vašim chrbtom a plexištít budete môcť korigovať manuálne.

Kvalitný mäkký podvozok osvedčený pri náročných zákrutách

Základ konštrukcie CFMOTO 800MT je vyrobený zo silného rúrkového oceľového rámu s vpredu situovanými robustnými okulármi, čo prispieva k stabilnosti stroja. I keď je podvozok mäkký, pri strete s nerovným povrchom a pri veľkej rýchlosti sa koleso pekne stíha vrátiť k zemi a navyše po asfalte s ním nenadhadzuje ako je to pri mäkkých podvozkoch zvyčajne bežné.  Zásluhu na tom však má i veľký predný tlmič, pevné výkyvné rameno vzadu i gigantický okulár, vďaka ktorým sa aj v zákrutách budete cítiť sebaisto. Motocykel sa pri vjazde do zákruty klopí s ľahkosťou a ani počas prehadzovania do strán jeho vyššiu konštrukciu i hmotnosť 231 kg nijako extra nepocítite.

Plne nastaviteľná USD vidlica so 43 milimetrovými klzákmi vpredu so zdvihom kolesa 15 cm, liate disky s pneumatikami Maxxis Max Venture, brzdový systém J. Juan s 32 centimetrovými kotúčmi vpredu zabezpečujúci  spomalenie. To všetko sú benefity CFMOTO 800MT. Dodáme ešte, že vynikajúcu funkciu bŕzd zabezpečuje náklonové ABS od firmy Continental spolu s aktivovaním smeroviek pre výstrahu v priebehu náročného brzdenia.

Atraktívny kufor hodný obdivu

Pohon 91 koní dosiahne tento výnimočný model pomocou radového dvojvalca so799 cm3. Aby sa vám odmenil príjemným zvukon, dobrým chodom, musíte mu dopriať dostatočný počet otáčok i vyše 3000 otáčok za minútu. Ľahko a hladko fungujúca prevodovka je ďalší prvok, ktorý si budete zaiste pri tomto modeli pochvaľovať. Tešiť sa však môžete aj na tempomat, výkonné LED svietidlá s perfektným dosvitom, ochranu bočných rukovätí, nosiče bočných kufrov, ale hlavne na ozdobu tejto motorky, ktorou je detailne prepracovaný hliníkový kufor so zamýkacím systémom. Je pevný so silným úchytom na nosiči, vo vnútri s plyšovou vložkou a očkami na ukotvenie batožiny. A teraz už len vyraziť na zaujímavú túru s množstvom nádherných zážitkov.

Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.