Cestovanie s deťmi

Rodinná dovolenka alebo predĺžený víkend v zahraničí s celou rodinou je príjemnou zmenou, ktorú by si mala každá rodina z času na čas dopriať. Cestovanie s deťmi ale nie je jednoduché, hlavne ak sú deti menšie. Malé deti majú problém zvládnuť dlhšiu cestu. Pokiaľ ale viete ako na to, dá sa to. Čo pribaliť do batožiny aby ste dlhú cestu s dieťaťom zvládli?

Hračky

Či už na dovolenku letíte alebo idete autom dlhé hodiny sedenia vedia zunovať každé dieťa. Pribaľte si preto zopár hračiek, ktoré dieťa počas cesty zabavia. Nepotrebujete ich veľa, stačí len pár. Zoberte jednu – dve najobľúbenejšie hračky dieťaťajednu novú, ktorá ho počas cesty zabaví a ešte ju nemá „okukanú“.

Dobrým nápadom sú pastelky a papier. Veľa miesta vám v batožine nezaberú a dieťa si môže s nimi kresliť vždy nový a nový obrázok.

Laptop, mobilný telefón

Do mobilných telefónov alebo notebookov si môžete stiahnuť rôzne hry pre deti alebo rozprávky. Aj keď by pri týchto zariadeniach deti nemali tráviť veľa času pomôže im to zvládnuť dlhú a pre nich nudnú cestu na dovolenku. Navyše, ak sa dobre poobzeráte nájdete medzi hrami pre deti aj vzdelávacie hry, ktoré môžu naučiť malé deti napríklad počítať, naučia ich pár slovíčok z cudzieho jazyka alebo sa s nimi naučia abecedu. Deti sa v týchto aplikáciách učia hravou formou a ani si neuvedomia, že sa učia nové veci. Stále sa budú len hrať.

Lieky

Ak dieťa užíva nejaké lieky nezabudnite na ne, inak miesto dovolenkovania budete zháňať lieky.

Kinetóza je v podstate choroba z cestovania a často ňou trpia nie len deti ale aj dospelí ľudia. Bolesť hlavy, nevoľnosť, malátnosť, zrýchlený tep srdca, … ak sa chcete týmto problémom vyhnúť zaobstarajte si v lekárni lieky, ktoré tieto príznaky potláčajú. Lekárnička vám isto odporučí vhodné lieky pre deti a aj pre dospelých.

Poslednou ale naozaj veľmi dôležitou vecou, ktorú by ste si nemali zabudnúť pribaliť sú doklady dieťaťa. Kým tie svoje máte vždy pri sebe na doklady pre deti sa často zabúda. Ak cestujete do zahraničia potrebuje dieťa vlastný cestovný pas a rozhodne by vám nemala chýbať ani kartička poistenca.

Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.