Ako zariadiť spálňu? Menej je niekedy viac

Potrebujete novo zariadiť spálňu, ale neviete, na čo si dávať pozor pri výbere jednotlivých kusov nábytku a zariadení? Niet sa čomu čudovať, pretože ide o dôležitú miestnosť, kde počas spánku strávime až tretinu života. Pri zariaďovaní spálne všeobecne platia niektoré dôležité pravidlá, ktoré sa oplatí vziať do úvahy pri nákupe nového vybavenia. Dodržaním týchto základných poučiek totiž výrazne zvýšite šancu, že budete so spálňou maximálne spokojní.

Posteľ ako hlavný prvok

Je úplne jasné, že hlavným prvkom spálne bude posteľ. Tá by mala byť maximálne kvalitná a ponúkať nielen dizajnový zážitok, ale predovšetkým aj praktické využitie. To v praxi znamená dať si záležať s výberom vhodnej konštrukcie a nepodceniť ani nasledujúce zaobstaranie správneho roštu v kombinácii s vhodným matracom, ktorý ponúkne dostatočnú oporu pre chrbát počas spánku. Kvalitná posteľ a lôžkoviny sú hlavným investičným prvkom do spálne, na ktorom sa neoplatí šetriť, ale hľadať naopak čo najlepší pomer ceny a výkonu.

S dekoráciami opatrne

Pretože spálňa slúži v prvom rade ako miesto na odpočinok, snažte sa nedávať sem veľké množstvo dekorácií. Preplácaná spálňa totiž pôsobí rušivým dojmom, čo sa môže svojim spôsobom prejaviť na kvalite spánku. Naopak platí, že menej je v tomto prípade viac, takže každý kúsok dekorácie či izbovej rastliny poriadne vyberajte s ohľadom na určenie danej miestnosti.

Myslite na ľahké upratovanie

Málo dekoráciu v spálni má aj celkovo praktický efekt z pohľadu ľahkého, rýchleho a efektívneho upratovania. Platí to hlavne pre alergikov, u ktorých sa odporúča staviť v spálni skôr na tvrdú podlahu a vynechať koberec. Stieranie totiž lepšie odstráni drobné čiastočky prachu. Menej vybavenie, ako sú skrine a podobné prvky tak oceníte aj pri utieraní prachu z poličiek. Pamätajte tiež na umiernený výber izbových rastlín a vyberte iba také druhy, ktoré sú do spálne vhodné.

Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.