Ako vybrať správnu čističku vzduchu?

Ovzdušie vôkol nás je v súčasnej modernej dobe presýtené množstvom zdraviu škodlivých toxínov, výparov, baktérií, plesní, ale aj alergénov ako sú roztoče, peľ a prach. Neustále sa usádzajú na našich prieduškách, pľúcach a slizniciach, v dôsledku čoho dochádza ku vzniku chronickej alergie, bronchiálnej astmy a k slizničným zápalom. Týmto problémom však môžete účinne predísť, ak si zaobstaráte skvelého pomocníka – čističku vzduchu.

Druh filtra vyberajte starostlivo

Fotokatalytický i HEPA filter

Keď chcete, aby váš príbytok či kancelária dýchali excelentnou čistotou, siahnite po takej čističke, ktorá pracuje princípom viacstupňovej filtrácie. Dokáže totiž pohltiť nielen väčšie a hrubšie nečistoty, ale aj tie najjemnejšie mikročastice. Patrí medzi nich čistička so zabudovaným HEPA filtrom, ktorý sa vyznačuje prvotriednou účinnosťou likvidácie vírusov, baktérií, prachu, roztočov i sporov plesní. Určite oceníte, že je schopný pohltiť až 99 % spomínaných škodlivín. Jeho kvalita a vysoká výkonnosť spočíva v tom, že ho tvorí množstvo netkaných sklenených vláken usporiadaných do tvaru harmoniky, na ktorých sa vynikajúco zachytávajú nebezpečné patogény.

Ďalším výborným riešením pri dezinfekcii priestorov je využívanie modelov čističiek s fotokatalytickým, uhlíkovým, elektrostatickým alebo bakteriálnym filtrom. Fotokatalytické filtre špičkovej úrovne dôkladne absorbujú nepríjemné pachy z formaldehydu, síry, cigaretového dymu a z domácich zvierat za pomoci účinku ultrafialového žiarenia a katalyzátora.

Uhlíkový i antibakterálny

Výhodou filtrov s aktívnym uhlím je, že vynikajú jedinečnou schopnosťou reagovať s prchavými chemickými látkami, plynmi a výparmi poškodzujúcimi zdravie slizníc očí, nosa i celej dýchacej sústavy. Dokážu ich veľmi efektívne vstrebávať, hlavne vtedy ak okolie zamorujú postupným uvoľňovaním z nábytku, podlahy, lepidiel, náterov a lakov. Medzi spoľahlivé a dobre hodnotené patria aj antibakteriálne filtre osožné hlavne pre astmatikov a alergikov, pretože pohlcujú peľ, jemný prach, dotieravé roztoče a zároveň absorbuje vlhkosť, čím zabraňuje tvorbe nebezpečných plesní, ktoré sú pre ľudí liečiacich sa na astmu nevyhovujúce. Vďaka nim sa prostredie stáva sterilným, dokonalo čistým a s dobre dýchateľným vzduchom.

Nepríjemné alergické príznaky ako ustavičné kýchanie, svrbenie očí, vodnatý výtok z nosa a pocit dýchavičnosti ustúpia. A ak sa rozhodnete pre elektrostatický filter, budete spokojní, pretože je zárukou maximálnej protiprachovej účinnosti, neobmedzenej životnosti, tichej prevádzky a nízkej spotreby energie. Nabitou elektrickou silou priťahuje z ovzdušia malé častice prachu, baktérií a vírusov, i keď dym a rôzne pachy nezachytí.

Inteligentné funkcie čističky

Vedeli ste, že čističky vzduchu môžete ovládať manuálne, pomocou ovládača alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie. Tie najmodernejšie modely disponujú nadštandardnými funkciami, ktoré vám uľahčia prácu a zefektívnia proces čistenia. Napríklad Senzor škodlivín zobrazuje mieru znečistenia vzduchu v miestnosti, programom Časovač si vy sami určíte, kedy chcete mať prístroj v prevádzke. Milo vás prekvapí aj ďalšia fantastická funkcia Ionizácia. Zvlhčovač vzduchu, pri ktorej zabudovaný disk nasáva vodu a ventilátor ju následne odparí a ovzdušie navlhčí, čo prospieva pri dráždivému kašli. Signalizácia výmeny filtra vám pripomenie, že filter je opotrebovaný a automatický režim zisťuje úroveň zamorenia a senzor škodlivín sám reguluje proces dezinfekcie priestoru.

Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.