Ako vybaviť kúpeľňu pre maximálny relax? Stačí iba pár detailov

Možno vás prekvapí, ako málo stačí dodať kúpeľni pre maximálnu pohodu a pocit pokoja. Vybavte aj vy svoju kúpeľňu týmito maličkosťami a užívajte si svoje zaslúžené chvíle relaxu, ktoré ste dlho nezažili. Nepotrebujete drahé wellness alebo spa. To všetko môžete mať u vás doma.

Nezabudnite na kvety ani v kúpeľni

Existuje mnoho izbových rastlín, ktorým priamo svedčí vlhké prostredie kúpeľne. Pozrite sa v obchode, ktoré kvety sú vhodné do kúpeľne. Skvele zapadnú do štýlu k obkladom zelenej paprade alebo tropické rastliny. Pokiaľ máte v kúpeľni dostatok miesta, môžete do jedného z rohov umiestniť aj väčšiu palmu. Dodá celému interiéru úplne nový nádych.

Kvety v kúpeľni sú veľmi moderné. Nemusíte sa zamerať len na tie, ktoré kvitnú najrôznejšími farbami, na pokojnú atmosféru vám stačí len hustá zeleň. V tónoch zelenej farby alebo prírodných materiáloch sa môžete držať aj u kvetináčov.

Pre pocit intímnej pohody použite tlmené svetlo

Zabudnite na stropný ľad svetla alebo veľké žiarivky. Ak si chcete vychutnať chvíľu pokoja v horúcej vani, zhasnite veľké svetlá a rozsvieťte namiesto nich viac sviečok a lucerien. Tie dodajú celej miestnosti krásnu atmosféru a vám sa tak bude oveľa lepšie relaxovať.

Okrem sviečok, zaujímavých svietnikov alebo lucerien nezabudnite pre dokonalý relax ani na hudbu. Tú si môžete pustiť jednoducho z mobilu, ale malý repráčik na doske umývadla vám tiež dobre vystačí. Stiahnite si nejakú príjemnú, relaxačnú hudbu a užívajte si chvíľu len pre seba plnými dúškami.

Nezabúdajte ani na zmyselnú vôňu

Posledný zmysel, na ktorý sme zabudli, je čuch. Pri príprave kúpeľa nasypte do vane obľúbenú vonnú soľ alebo penu. Pokiaľ vám ale tieto vonné kúpele nerobia dobre na koži alebo sa radíte k alergikom, môžete kúpeľňu prevoňať napríklad vonnou sviečkou alebo vonnými tyčinkami. Účel to splní rovnaký a vašich pár minút pokoja bude úplne dokonalých.

Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.