Ako sa správne prebúdzať a vstávať pravou nohou?

Prebudenie a spôsob, akým vstávate, ovplyvňujú celý váš deň. S trochou nadsadenia sa dá povedať, že ak počas prebúdzania sa urobíte nejakú chybu, povlečte si ju za sebou ako trestaneckú guľu až do večera. A pritom nie je vstávanie žiadna veľká veda, bez problémov ho zvládali tisíce generácií našich predkov. V našom dnešnom článku vám poradíme, ako na to.

Vstávajte ako pračlovek

Treba si uvedomiť, že všetky moderné vychytávky, medzi ktoré by sme z hľadiska vývoja ľudského druhu mohli počítať aj elektrické svetlo, sú s nami iba krátko. A naše telá a mysle si na ne ešte nestihli zvyknúť, k tomu bude treba ešte niekoľko desiatok alebo aj stoviek generácií. Vstávanie začína už budíkom, a ten by mal byť pokiaľ možno nie príliš hlasný a nie príliš umelý. Skvelý je napríklad spev vtákov, kokrhanie kohúta alebo čokoľvek, čo pripomína zvuky, ktoré ľudstvo po tisícročia sprevádzajú. Ak máte múdru domácnosť, nastavte svetlá tak, aby sa sami rozsvietili pár minút predtým, než vám zazvoní budík. V opačnom prípade rozsvieťte hneď so zazvonením budíka. Človek je denný tvor, a tak je preňho prirodzené vstávať za svetla. V posteli sa po zazvonení budíka zbytočne neváľajte a neodkladajte ho, rovno vstaňte.

Odložte elektroniku

Ráno by malo najprv štartovať telo, až potom myseľ. Elektroniku odložte, kontrolovať sociálne siete alebo zapínať televíziu hneď ráno nie je rozumné. Radšej otvorte okno, predýchajte sa a môžete urobiť aj pár jednoduchých naťahovacích cvikov. Pri tých by ste sa ale nemali dostať do žiadnych extrémnych polôh, skoré ráno rozhodne nie je čas pre náročný strečing, alebo dokonca posilňovanie. Nie predtým, než sa trochu rozpozeráte.

Po týchto prvých bdelých minútach by ste mali:

  • Absolvovať rannú hygienu a dať si sprchu, pokojne studenú
  • Zhruba pol hodiny po precitnutí si môžete pripraviť zdravé raňajky
  • Ak chcete cvičiť alebo behať, malo by to byť ešte pred raňajkami, ale aj minimálne pol hodiny po prebudení
Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.