Ako rýchlo a ľahko pripraviť zdravú brokolicovo-krémovú polievku?

Tento recept obsahuje postup jednoduchej a nenáročnej prípravy, ktorú zvládne aj úplný začiatočník. A to najlepšie, uvariť ju trvá menej ako pól hodinu.

Potrebné ingrediencie na štyri porcie sú:

 • 500g brokolica,
 • 4 strúčiky cesnaku,
 • 1 cibuľa,
 • zeleninový bujón, (podľa chuti),
 • soľ podľa potreby,
 • zemiaky na zahustenie, alebo 2PL hladkej múky,
 • 30g masla na zjemnenie na záver.

Postup:

 1. Brokolicu si opláchneme, očistíme a odrežeme stonky, aby nám ostali len ružičky. Avšak, nič sa nestane, ak stonky pri varení necháme. Následne si očistíme cibuľku a cesnak a pripravíme si v hrnci trošku oleja na smaženie.
 2. Nakrájame si cibuľu a cesnak na menšie štvrtiny a dáme do hrnca, kde chvíľu smažíme a pridáme nakrájané brokolicové ružičky. Spolu chvíľu restujeme na miernom ohni. Pridáme nadrobno nakrájané zemiaky a taktiež chvíľu prudko a za stáleho miešania smažíme.
 3. Zalejeme vodou a privedieme do varu. Polievku osolíme, pridáme zeleninový bujón a znovu necháme variť, aby sa zemiaky pekne rozvarili.
 4. Polievku odstavíme a všetko zmixujeme ponorným mixérom, čím naša polievka dostane krásnu zelenú farbu. Ak sa nám zdá konzistencia ešte stále príliš riedka, môžeme pridať hladkú múku a zmiešať mixérom.
 5. Znova dáme na chvíľu povariť. Desať minút by malo stačiť a môžeme ešte dochutiť podľa potreby soľou alebo pridať bujón. Všetko záleží od našej chuti.
 6. Polievku odstavíme a na koniec pridáme kúsok masla na zjemnenie.

Podávať ju môžeme aj s krutónmi, prípadne si do polievky dať aj varené zemiaky nakrájané na kocky.

Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.