Ako funguje americká hypotéka a kedy ide o vhodné financovanie?

Potrebujete požičať väčšiu čiastku peňazí, ale nechcete voliť klasický spotrebiteľský úver? V takom prípade vás možno zaujme takzvaná americká hypotéka, ktorá kombinuje bezúčelovú pôžičku s hypotékou a prináša riešenie na financovanie väčších nákladov, kedy nechcete dokladať, na čo všetko dané peniaze vlastne využijete.

Čo je americká hypotéka?

Pojem americká hypotéka označuje pôžičku vo vyššej hodnote, za ktorú ručíte nehnuteľnosťou. Hlavný rozdiel od klasickej hypotéky však spočíva v tom, že ide o bezúčelový úver, takže požičané peniaze môžete využiť úplne na čokoľvek vrátane obstarania automobilu, rekonštrukcii domu a podobné. Aj z toho dôvodu býva úroková sadzba tiež o trochu vyššia v porovnaní s bežnou hypotékou, ktorá je určená výhradne na financovanie obstarania bývania či rekonštrukcii.

Ako vybrať americkú hypotéku

Pri výbere americkej hypotéky platia v zásade rovnaké pravidlá, ako pri vyberaní iného úveru. Predovšetkým si všímajte úrokové sadzby a prípadné ďalšie poplatky, ktoré zaplatíte za požičanie peňazí. Ďalej si skontrolujte, že pravidelná mesačná splátka nebude predstavovať príliš veľké zaťaženie pre váš rodinný rozpočet a všetko v poriadku zvládnete, pretože za túto pôžičku vlastne ručíte nehnuteľnosťou s vyššou hodnotou.

Kedy sa môže hodiť americká hypotéka

Americkú hypotéku využijete napríklad pri neplánovaných veľkých nákladoch. Ďalším variantom môže byť napríklad financovanie rekonštrukcie, keď sa nechcete stretávať s dokladovaním všetkých formalít ohľadom účelového čerpania peňazí. Veľa ľudí si tiež požičiava peniaze napríklad na dovolenku či na drahé darčeky, ale to rozhodne nie je zodpovedný prístup hlavne v prípade, keď ide o úver krytý nehnuteľnosťou. V takom prípade si radšej doprajte niečo skromnejšie a pôžičku čerpajte až v skutočne nutný okamih a za predpokladu, že nebudete mať problémy so splácaním.

Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.