Aké palice vybrať, keď začínate s golfom?

Už dávno neplatí, že golf je športom výhradne pre hnuteľnejšie osoby, ktoré naň majú dostatok času a financií. Golf je športom pre všetkých. Ide o jeden z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich športov – celosvetovo aj u nás. Základne golfových klubov sú stále väčšie. Chcete tiež začať s golfom? Zo všetkého najskôr potrebujete správnu výbavu – golfové palice. Aké palice vybrať do začiatku?

Nemusíte míňať státisíce

Výbava profesionálneho golfového hráča môže stáť aj niekoľko sto tisíc korún. Skúsení hráči si nechávajú vyrábať palice na mieru, určujú si ich váhu, veľkosť a celkové prevedenie. Začínajúci hráči ale také peniaze do výbavy investovať rozhodne nemusia. Základné druhy palíc možno zaobstarať už za pár tisíc. Podľa akých kritérií teda vyberať?

Palice s vyšším loftom

Golfoví začiatočníci by mali vyberať palice s vyšším loftom. Prečo vyšší loft? Pri paliciach s vyšším loftom nie je potrebný toľko cviku vo švihu a loptičky dobre lietajú a držia smer. Palice môžu byť ľahšie, aby ste lepšie dostali do ruky správny švih. Všeobecne hľadajte pre začiatok palice s vyrovnaným pomerom ceny a kvality.

Aké palice nesmú chýbať?

Aké druhy palíc vyberať, aby ste si mohli prejsť pár jamiek alebo celé ihrisko a vždy zahrať správnou palicou? Pre začiatočníkov nie je nutná plná výbava, ale bohato stačí len polsto golfových palíc. Základnou palicou v polsete je fervejové drevo 3 alebo 5. Zo želiez by nemali chýbať palice 5, 7 a 9. Nezabúdajte ani na SW (sand webe) pre rany z bunkerov. Pre skórovanie na greenoch vyberte kvalitný putter.

V polsetoch nie je potrebná hybridná palica ani driver. Pri nákupe výbavy nezabúdajte ani na kvalitný bag alebo vozík, loptičky a týčka. Pokiaľ si nie ste istí, či vám palice budú vyhovovať pre váš štýl hry, nechajte si poradiť. Nakupujte v odborných obchodoch s poradenstvom. Profesionálni predajcovia vám s výberom radi poradia.

Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.