6 jednoduchých tipov, ako využiť vaše Apple Watch na maximum

Vlastníte Apple Watch a myslíte si, že ich používate len na základné funkcie? Prečítajte si týchto 6 tipov, ako z nich vyťažiť maximum a stať sa pánom svojho času a technológií.

Apple Watch je viac než len hodinky. Je to váš osobný asistent, fitness tréner a miniatúrne centrum zábavy zároveň. Ale ako z tohto malého technologického zázraku na zápästí vytiahnuť to najlepšie? Tu je šesť tipov, ktoré vám pomôžu preniknúť do tajov Apple Watch a využiť ich potenciál na plné obrátky.

Personalizujte si ciferník

Vaše Apple Watch je ako plátno, na ktorom môžete maľovať. A nie, nemusíte byť Picasso, aby ste si vytvorili dokonalý ciferník. V aplikácii Watch na vašom iPhone môžete vyberať z množstva štýlov, farieb a komplikácií (malé widgety na ciferníku, ktoré zobrazujú informácie ako počasie, kroky, atď.). Môžete si dokonca nastaviť viacero ciferníkov pre rôzne príležitosti a medzi nimi jednoducho prepínať. Pracovný deň? Nastavte si ciferník s kalendárom a úlohami. Víkendový výlet? Zobrazte si mapu alebo aktuálne počasie. A nebojte sa experimentovať!

Využite Siri na maximum

„Siri, ako bude dnes počasie?“ alebo „Siri, nastav mi pripomienku na schôdzku o 15:00.“ Hlasová asistentka Siri na Apple Watch je ako vaša osobná sekretárka, ktorá je vždy pripravená pomôcť. Využívajte Siri na zadávanie pripomienok, hľadanie informácií alebo dokonca na ovládanie vašej domácnosti, ak máte smart home zariadenia. A ak ste niekde, kde nemôžete hovoriť, Siri môžete používať aj cez textové príkazy.

Zlepšite svoju fyzickú kondíciu

Apple Watch sú známe svojimi fitness funkciami. Či už je to sledovanie vašich denných aktivít, monitorovanie srdcového tepu alebo motivácia k pohybu prostredníctvom denných výziev. Ale vedeli ste, že môžete súťažiť aj s priateľmi? Nastavte si spoločné fitness ciele a motivujte sa navzájom k lepším výkonom. A nezabudnite využiť aj tréningové aplikácie tretích strán, ktoré sú často špecificky prispôsobené rôznym druhom cvičení.

Spravujte si notifikácie

Notifikácie môžu byť užitočné, ale aj otravné. Našťastie, Apple Watch vám umožňuje ich spravovať s chirurgickou presnosťou. V aplikácii Watch na vašom iPhone môžete nastaviť, ktoré aplikácie majú povolené posielať notifikácie na vaše hodinky a ktoré nie. Môžete dokonca nastaviť tzv. „Focus“ režimy, ktoré vám pomôžu zostať sústredení na prácu alebo relaxáciu bez rušivých upozornení.

Platby jedným pohybom zápästia

Zabudnite na peňaženky a platobné karty. S Apple Pay na vašich hodinkách môžete platiť rýchlo a bezpečne. Stačí dvojklik na bočné tlačidlo a priložiť zápästie k platobnému terminálu. A nebojte sa bezpečnosti – platby sú chránené vašou biometriou, takže o peniaze neprídete ani v prípade, že by ste hodinky stratili.

Ovládajte svoj domov a multimédiá

Vaše Apple Watch môžu slúžiť ako diaľkový ovládač pre vaše smart home zariadenia. Zapnite si svetlá, nastavte termostat alebo ovládajte multimediálne systémy – všetko priamo z vašeho zápästia. A ak ste milovníkom hudby alebo podcastov, oceníte možnosť ovládať prehrávanie, hlasitosť a výber skladieb bez toho, aby ste museli vytiahnuť telefón z vrecka.

Apple Watch nie sú len hodinky, sú to hodinky, ktoré vám môžu zmeniť život. S týmito tipmi sa stanete majstrom svojho času, zdravia aj zábavy. A to všetko s technologickým šperkom na zápästí, ktorý vás nikdy nesklame. Užívajte si každý moment s vašimi Apple Watch na maximum!

Redakcia

Redakcia

Redakcia mužského magazínu TOPMUŽ.SK pripravuje atraktívne články pre moderných mužov. Pokiaľ by ste mali záujem do magazínu prispieť svojim článkom, kontaktujte redakciu. Kontaktný formulár môžete využiť aj v prípade záujmu o inzerciu v našom magazíne.